Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ryszard Kapuściński

Autoportret reportera

Autobiografia mistrza reportażu. Uznawana za klasykę

Książka składa się z wypowiedzi Ryszarda Kapuścińskiego poświęconych takim tematom jak podróżowanie, metoda tworzenia, a także zadaniom stojącym przed dziennikarzami. Pisarz jeszcze za życia zaakceptował układ Autoportretu. Wyłania się z tej opowieści podróżnik, artysta, przenikliwy komentator światowych wydarzeń. „Przy pisaniu Imperium – mówi Kapuściński – wykorzystałem jakieś dziesięć procent materiału. I pozostaję taki pełen niewypisanych historii...” Ta najbardziej osobista historia została wyłuskana z wypowiedzi na inne, bardziej palące tematy. Stała się jedyną tak osobistą, w wielu miejscach intymną opowieścią „cesarza reportażu”.

Oprawa twarda

Format: 128 × 203 mm

Liczba stron: 148

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2003-09-19

ISBN: 83-240-0347-9

Opracowanie graficzne: Daniel Malak

Materiały o książce

Ryszard Kapuściński - wywiad z 1987 r.

Recenzje

Autorytet taki idealny, a taki bliski
26 19
„Codziennie zaczynam pisać od nowa. To jest katorga. W sensie dosłownym, bo po napisaniu jednej strony mogę wyżymać koszule z potu". W taki sposób Ryszard Kapuściński dzieli się z nami swoimi przemyśleniami, refleksjami i doświadczeniem w książce pt. „Autoportret reportera".
>>> czytaj więcej
Rozmowa z Mistrzem
60 29
Czytając „Autoportret reportera" należy zaparzyć dwie kawy. Usiąść wygodnie i rozpocząć rozmowę. Rozmowę z człowiekiem, który nie potrafił rozłożyć świata na postaci, jak sam pisze - nie potrafił napisać dialogu. Nie zgodzę się z nim, bo w tej książce świetnie mu się to udało. Autor prowadzi dialog z czytelnikiem. Takie rozmowy chciałabym przeprowadzać codziennie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.