Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Victoire de Taillac, Ramdane Touhami

Atlas naturalnego piękna. Francuskie receptury dla twojej urody

Tłumaczenie: Anna Boniszewska

„Nie ma nic prostszego, przyjemniejszego, bardziej oczywistego ani skutecznego niż naturalna, zdrowa troska o siebie” – to filozofia słynnej paryskiej firmy kosmetycznej L’Officine Universelle Buly, która dla kobiet na całym świecie stała się synonimem luksusowej pielęgnacji łączącej francuski szyk z prostotą składników. Teraz na kartach Atlasu naturalnego piękna twórcy współczesnej odsłony tej kultowej marki, Victoire de Taillac i Ramdane Touhami, dzielą się oryginalnymi recepturami swoich kosmetyków – naturalnych i łatwych do przygotowania w domowym zaciszu.

W książce znajdziesz ponad 80 składników z całego świata: ziaren, owoców, minerałów, olejków i ziół. Poznasz ich historię, niezwykłe właściwości, a dzięki przepisom na kosmetyki wzbogacisz swoje codzienne rytuały piękna. Owsiana kąpiel sprawi, że twoja skóra nabierze wyjątkowej miękkości, maseczka z moreli oczyści cerę, zaś cytrynowa „woda blasku” rozświetli włosy.
To niezawodne kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy chcą oprzeć swoją pielęgnację na łatwo dostępnych składnikach przyjaznych środowisku – bez plastiku i sztucznych dodatków – a przy tym pragną, by była ona prosta, elegancka i w paryskim stylu.

Dzięki "Atlasowi" podkreślenie twojego naturalnego piękna to – dosłownie – pestka!

Oprawa twarda

Format: 169x232

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7419-8

Tłumaczenie: Anna Boniszewska

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.