Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Arkadia

Lauren Groff

Arkadia

Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak

Czy z raju da się uciec?

Ridley, zwany Lutkiem, urodził się w Arkadii – hippisowskiej komunie – w dniu jej powstania. Wśród Wolnych Ludzi dorasta, przeżywa najważniejsze inicjacje, spotyka Helle – miłość swojego życia. Kiedy chłopiec ma czternaście lat, Arkadia upada, a on i rodzice opuszczają ją jako ostatnia rodzina. Czy na zawsze?

Ridley po raz pierwszy styka się ze światem zewnętrznym, jego okrucieństwem i pięknem. Nowy Jork, do którego trafia, jest dziki i obcy. Choć on sam się przystosowuje, odnajduje pasję, małżeństwo jego rodziców, którzy w pozornie pozbawionej zasad Arkadii tworzyli trwały związek, rozpada się. Dwadzieścia lat po opuszczeniu komuny w życiu Ridleya pojawia się ukochana Helle, a uśpione marzenie o idealnym świecie odżywa.

Lauren Groff, autorka bestsellera "Fatum i furia", mistrzyni literackiej mistyfikacji i niedopowiedzenia, w magnetyzujący sposób snuje opowieść o sile rodziny i o tym, że są idee, miejsca, ludzie, z którymi nie sposób się rozstać.

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-04-10

ISBN: 978-83-240-4540-2

Tytuł oryginalny: Arcadia

Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak

Przeczytaj także

"Arkadia" - przeczytajcie fragment
W kwietniu premiera „Arkadii" - znakomitej książki Lauren Groff, której „Fatum i furia" tak bardzo spodobała się czytelnikom. Dziś jako pierwsi możecie przeczytać fragment nowej powieści mistrzyni literackiej mistyfikacji i niedopowiedzenia.
>>> czytaj więcej
Historia o sile rodziny
Gdy Lauren Groff pisała powieść, spodziewała się pierwszego dziecka; główny bohater rozwijał się równolegle z rosnącym i kształtującym się w jej organizmie człowiekiem. Będąc w złej kondycji psychicznej, zastanawiała się, jak zbudować świat, w którym będzie dorastać jej dziecko. Wahania nastroju głównego bohatera były reakcją na rosnące napięcie w otaczającym go świecie.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.