Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego

Krzysztof Miller

13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego

Przekroczył granicę strachu, by inni poznali prawdę o wojnie

Linia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Wojna to przygoda dla wytrzymałych. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym stresie i zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać swój strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny.

Trudno sobie wyobrazić, ile niewygodnej prawdy o wojennych oprawcach Krzysztof Miller ujawnił światu. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki.

Wstrząsająca opowieść, która ujawnia, ile kosztuje news zdobyty dla gazety i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za życie na krawędzi śmierci. Miller spisał swoje wyznania w męski, dosadny sposób. Nie można przejść obok jego słów obojętnie. Przekonajmy się, kim trzeba się stać, by wytrzymać piekło wojny.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140 x 205

Liczba stron: 360

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-03-18

ISBN: 978-83-240-2100-0

Opracowanie graficzne: Katarzyna Ewa Legendź

Przeczytaj także

Nie żyje Krzysztof Miller
9 września w wieku 54 lat zmarł tragicznie Krzysztof Miller, wybitny fotoreporter, autor wydanego w Znaku reportażu „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego".
>>> czytaj więcej
Plebiscyt Klubu Księgarza
Można już głosować na książkę roku 2013 - wśród nominowanych 13 wojen i jedna Krzysztofa Millera. Czekamy na Państwa głosy!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Arkadiusz Jakubik czyta fragment książki ”13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego” Krzysztofa Millera

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.