Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Alfred Marek Wierzbicki

(ur. 1957) jest księdzem, filozofem, poetą. Od 1991r. pracownik naukowo-dydaktyczny KUL. W latach 2008-2014 był dyrektorem Instytutu Jana Pawła II KUL oraz redaktorem naczelnym kwartalnika „Ethos". Prowadził wykłady gościnne w USA, Chile, Meksyku i Włoszech. Autor monografii filozoficznych, zbiorów esejów i tomów poetyckich, wydał 19 książek. Para się również publicystyką i komentowaniem życia społecznego, religijnego i kulturalnego. Robi to życzliwie, ale bez taryfy ulgowej.

Zastanawia się m.in. nad etyką walki bez przemocy, totalitaryzmem, demokracją, losami moderny, współczesną kondycją chrześcijaństwa, dialogiem międzyreligijnym, przygląda się związkom literatury i filozofii. W poezji szuka „formy pojemnej", mieszczącej przeżycia osobiste i sprawy bardziej powszechne.

Daje się zaskakiwać, ulega wrażeniom, czerpie z emocji, szanuje rozum. Cieszy się ludźmi i żal mu, kiedy odchodzą. Lubi kino, podróże na wyspy śródziemnomorskie, ich kuchnię i kilka innych rzeczy, o których potrafi opowiadać tylko przyjaciołom.

26.10.2020

Alfred Marek Wierzbicki

Stąd i stamtąd

Oprawa miękkaRok wydania: 2020
więcej