Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

04.12.2017

Karol Tarnowski i Paweł Rojek o idei ideologii i idolatryzacji

W tegoroczne "Poniedziałki z Tischnerem" wplatamy cykl "Dialog", w którym chcemy zarówno zastanawiać się nad dialogiem, jak i go praktykować. Jako pierwsi praktycy głos zabiorą Karol Tarnowski i Paweł Rojek.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 4 grudnia, na godzinę 19.00 do Instytutu Mysli Józefa Tischnera przy ul. Sławkowskiej 14, I piętro.


„Polecam tę książkę głównie tym, w których budzi się niepokój umysłu, kierujący ich ku myśleniu filozoficznemu. To dobry początek, który nie tylko nie uśpi w nich tego niepokoju, ale i wskaże tropy dalszego myślenia. Każdy jest filozofem, ale wielu z nas to filozofowie uśpieni. Ta książka dla wielu może okazać się pobudką".
Jan Andrzej Kłoczowski OP


„Wielkie filozofie przeformułowane na potrzeby samodzielnego projektu filozoficznego stają się dla Autora przesłanką do wypracowywania własnej, na wskroś oryginalnej refleksji nad tym, co nieredukowalne w człowieku. Otrzymujemy dzieło, które można uznać za opus magnum Karola Tarnowskiego; to w jego twórczości dzieło najbardziej dojrzałe i samodzielne".
ze wstępu Krzysztofa Mecha


Prof. Karol Tarnowski - filozof religii, wykładowca uniwersytecki, pianista, autor związany ze środowiskiem Znaku. Znawca myśli Martina Heideggera, Jeana-Luca Mariona, Emmanuela Lévinasa, ks. Józefa Tischnera. Autor licznych książek, m.in. Człowiek i transcendencja (1995), Wiara i myślenie (1999), Bóg fenomenologów (2000), Usłyszeć Niewidzialne. Zarys filozofii wiary (2005), Tropy myślenia religijnego (2009).

Spotkanie z: Karol Tarnowski i Paweł Rojek

Data spotkania: Poniedziałek, 04 grudnia 2017

Godzina: 19:00

Gdzie: Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Sławkowska 14 (I piętro), 31-014 Kraków

„Polecam tę książkę głównie tym, w których budzi się niepokój umysłu, kierujący ich ku myśleniu filozoficznemu. To dobry początek, który nie tylko nie uśpi w nich tego niepokoju, ale i wskaże tropy dalszego myślenia. Każdy jest filozofem, ale wielu z nas to filozofowie uśpieni. Ta książka dla wielu może okazać się pobudką”.
Jan Andrzej Kłoczowski OP

„Wielkie filozofie przeformułowane na potrzeby samodzielnego projektu filozoficznego stają się dla Autora przesłanką do wypracowywania własnej, na wskroś oryginalnej refleksji nad tym, co nieredukowalne w człowieku. Otrzymujemy dzieło, które można uznać za opus magnum Karola Tarnowskiego; to w jego twórczości dzieło najbardziej dojrzałe i samodzielne”.
ze wstępu Krzysztofa Mecha