wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Monika Piątkowska

Prus. Śledztwo biograficzne

Na tropie najbardziej tajemniczego polskiego pisarza

Ma trzy oblicza: Aleksander Głowacki, Jan w Oleju, Bolesław Prus. Rozproszone ślady jego biografii odnaleźć można nie tylko w archiwach i źródłach z epoki, ale przede wszystkim przemycone w jego twórczości. To z niej dowiedzieć się można o nim rzeczy najważniejszych, jakby grał z czytelnikiem w kotka i myszkę.
Monika Piątkowska, łącząc temperament detektywa z wnikliwością psychologa, przeprowadza drobiazgowe śledztwo i tworzy pełnowymiarowy portret pisarza genialnego i nie docenianego przez współczesnych, prześladowanego przez liczne manie, otoczonego kobietami i owładniętego szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza. Prus, którego dzięki niej poznajemy, nie jest spiżową figurą na postumencie, lecz prowadzącym podwójne życie, targanym namiętnościami człowiekiem z krwi i kości.

Oprawa twarda

Format: B(165x235)

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-05-08

ISBN: 978-83-240-4543-3

Przeczytaj także

Poznaj Prusa!
Poznajcie Prusa - genialnego i niedocenianego pisarza, prześladowanego przez liczne manie, otoczonego kobietami i owładniętego szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza.
>>> czytaj więcej
Literacki romans z Prusem
- Monika Piątkowska, terapeutka, która posadziła Prusa na kozetce i przeprowadziła udaną analizę psychologiczną pisarza - tymi słowami Tomasz Kosiorek rozpoczął spotkanie autorskie z Moniką Piątkowską na temat książki „Prus. Śledztwo biograficzne".
>>> czytaj więcej
Biografia Bolesława Prusa - przeczytajcie fragment
W maju w Znaku ukaże się biografia najbardziej tajemniczego polskiego pisarza „Prus. Śledztwo biograficzne" Moniki Piątkowskiej.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.