wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Helmut James von Moltke, Freya von Moltke

Listy na pożegnanie

Tłumaczenie: Grażyna Prawda

„Listy te związane są z jego śmiercią i moim dalszym życiem. Były dla mnie podstawą przetrwania, a więź, której są wyrazem, utrzymuje się do dziś. Mieliśmy prawie cztery miesiące, by się ze sobą pożegnać jako mąż i żona. To zwieńczenie, a jednocześnie najtrudniejszy czas naszego wspólnego życia".
Freya von Moltke, 1991

Helmuth James i Freya von Moltke – dwoje młodych ludzi, opozycjonistów w nazistowskich Niemczech. On był jednym z twórców Kręgu z Krzyżowej. Ona – gospodynią tajnych obrad w dolnośląskim majątku rodzinnym. On w więzieniu oczekuje na proces i egzekucję, ona trwa przy nim do końca. Ten zbiór nigdy wcześniej nie publikowanych po polsku listów jest dokumentem miłości pokonującej więzienne mury i śmierć. Oraz świadectwem głębokiej wiary.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-09-11

ISBN: 978-83-240-4962-2

Tytuł oryginalny: Abschiedsbriefe Gefängnis Tegel. September 1944 bis Januar 1945

Tłumaczenie: Grażyna Prawda

Przeczytaj także

"Listy na pożegnanie" - spotkanie o książce
Wydawnictwo Znak oraz Muzeum Galicja w Krakowie zapraszają na spotkanie poświęcone korespondencji Helmutha i Freyi von Moltke zawartej w książę "Listy na pożegnanie".
>>> czytaj więcej
Miłość, która pokonuje więzienne mury
„Listy na pożegnanie" to książka, która ma szanse zmienić nasze przekonania na temat postaw Niemców podczas II wojny światowej i jednocześnie wzruszyć nas jedną z najpiękniejszych historii miłosnych, jakie wydarzyły się naprawdę.
>>> czytaj więcej
tu patroni

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.