wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego

Książka ukazuje się w 90. rocznicę urodzin Naszego Premiera

Tom „ Architekt wolnej Polski” poświęcony został wszechstronnej roli, jaką premier Tadeusz Mazowiecki odegrał w budowaniu wolnego, nowoczesnego państwa. Jak mało kto ten wybitny intelektualista i prawdziwie demokratyczny polityk rozumiał wartość wolności i dialogu. „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić” powtarzał, wskazując kierunek mieszkańcom młodego kraju między Bałtykiem i Tatrami.

Teksty napisane przez uczniów, współpracowników i przyjaciół premiera Mazowieckiego dają obraz jego wielkości i bezkompromisowości. Niektóre stanowią historyczne świadectwo jego ważnych dokonań, inne są próbą interpretacji najbliższych mu wartości i idei. Łączy je osobisty ton, a zarazem wysoka erudycja Autorów. Przede wszystkim jednak tom pokazuje aktualność właściwego premierowi spojrzenia na Polskę.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-03-27

ISBN: 978-83-240-4581-5

pod redakcją Aleksandra Halla

Przeczytaj także

Czy dialog jest możliwy?
W sobotę 20 maja w Domu Przyjaciół w Laskach odbędzie się spotkanie zatytułowane „Czy dialog jest możliwy".
>>> czytaj więcej
Wykład o Tadeuszu Mazowieckim w BUW
We wtorek 16 maja zapraszamy do Auli Starej BUW na wykład profesora Mirosława Wyrzykowskiego o Tadeuszu Mazowieckim z okazji 90. rocznicy urodzin premiera.
>>> czytaj więcej
"Architekt wolnej Polski" - spotkanie w Rzeszowie
W poniedziałek 8 maja zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Architekt wolnej Polski".
>>> czytaj więcej
Lekcja z... Tadeuszem Mazowieckim
W czwartek 23 kwietnia zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli przede wszystkim historii i wos-u, języka polskiego, wiedzy o kulturze, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, ale przede wszystkim młodzież na Lekcję z... Tadeuszem Mazowieckim w 90. rocznicę urodzin premiera Mazowieckiego.
>>> czytaj więcej
Architekt wolnej Polski - spotkanie z okazji 90. rocznicy urodzin premiera Tadeusza Mazowieckiego
W czwartek 27 kwietnia Wydawnictwo Znak, miasto stołeczne Warszawa, Entropia Słowa oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki „Architekt wolnej Polski" wydanej z okazji 90. rocznicy urodzin premiera Tadeusza Mazowieckiego.
>>> czytaj więcej
„Nie wolno się nienawidzić". Wróćmy do myśli Tadeusza Mazowieckiego
Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałaby dzisiejsza Polska, gdyby „nie zdarzył" się jej Tadeusz Mazowiecki. Był jednym z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych polityków XX-wiecznej Polski, jednym z inicjatorów przemian, które dokonały się w młodym kraju między Tatrami a Bałtykiem.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.