Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.09.2017

Żyj bez śmieci!

We wtorek 12 września zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Wągrowską, autorką książki „Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej".

Na spotkanie zapraszamy każdego, komu kiedykolwiek przeszło przez myśl, że zbyt często wyrzuca kosz pełen odpadów; kto ze smutkiem wpycha do domowego pojemnika kolejne foliowe reklamówki i kto chciałby żyć w czystym i pięknym miejscu. Zapraszamy każdego, komu bliska jest idea życia bez śmieci, a zwłaszcza tych, którzy uważają, że jest to trudne. Porozmawiamy o tym: od czego zacząć, jak się nie zrazić, czy w ogóle warto, jak można oszczędzić żyjąc bez śmieci, co się zyskuje. I na wiele innych tematów!

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w Księgarni Autorskiej w Złotych Tarasach, ul. Złota 59 (Warszawa).

Praktyczny poradnik, jak uratować świat! Nowe wydanie pierwszej książki o zero waste w Polsce

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o ludziach, którzy nie produkują śmieci, myślałam, że to albo wielkie oszustwo, albo morderczy wysiłek. Nic bardziej mylnego!
Zero waste to droga do lepszego życia. To kupowanie na targach i w małych sklepikach świeżych produktów bez opakowań, u sprzedawców, którzy ze zdziwieniem odkładają na bok foliowe torebki. To półki, na których stoją tylko szklane opakowania, to smak i zapach bez sztucznych dodatków. Wreszcie – to czas spędzany wspólnie na aktywnościach, które okazują się lepszym prezentem dla najbliższych niż kolejny niepotrzebny przedmiot. Zero waste to frajda z tego, że ja sama mogę zrobić coś dobrego i wielkiego dla przyszłych pokoleń.

Chciałabym zaprosić cię do tego świata i dać ci praktyczny poradnik, jak żyć świadomie bez wytwarzania odpadów.

Jak pozbyć się plastiku z domu?
Jak zrobić bezśmieciowe zakupy?
Jakich składników kosmetycznych unikać?
Jak zrobić domowy jogurt, makaron lub mydło?

Zdziwisz się, jakie to proste! Ta książka pokaże ci, jak czerpać ze świata pełnymi garściami, nie niszcząc go.
Katarzyna Wągrowska