Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.11.2014

„Życie niebywałe” w Radiowej Dwójce

Piekło obozów, artystyczny Kraków, pulsujący Nowy Jork... Fragmenty autobiografii Ryszarda Horowitza w interpretacji Andrzeja Blumenfelda będą emitowane codziennie od 24 listopada.

Autobiografia Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora czytane będą na antenie Programu 2 Polskiego Radia od 9.45 do 10.00 w dniach 24-28 listopada 2014 roku w ramach audycji To się czyta. 

Gospodarzem programu jest Elżbieta Łukomska.

Uwaga!
Zapraszamy do wysłuchania audycji o życiu Ryszarda Horowitza w poniedziałkowym (24.11) Kwadransie bez muzyki. Anna Fuksiewicz zaprasza od godz. 15.00.

Wciągająca opowieść o pokonaniu fatum, marzeniu o wolności i spełnionym amerykańskim śnie

Powojenny Kraków, artystyczne kręgi, początki legendarnej Piwnicy pod Baranami. Nowy Jork niczym z serialu „Mad Men” – miasto jazzu, wielkich marzeń i nieograniczonych możliwości. Wszystko to poprzedzone przejściem przez piekło getta i obozów koncentracyjnych.

W swojej autobiografii Ryszard Horowitz, najsłynniejszy polski fotograf i jeden z pionierów współczesnej reklamy, opowiada o przypadku i przeznaczeniu, o trudnej drodze do sukcesu i sile wielkiej miłości. Odkrywa przed nami kulisy bezwzględnego świata show-businessu, mówi o wieloletniej przyjaźni z Romanem Polańskim, o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andym Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.

„ŻYCIE NIEBYWAŁE” ZAWIERA FOTOGRAFIE Z ARCHIWUM RODZINNEGO I ZNAKOMITE PRACE AUTORA.