Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.04.2015

Znak trzykrotnie wyróżniony!

Feniks to doroczna nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich mająca na celu promowanie i wyróżnianie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są od 1999 roku.

W tym roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak w konkursie o Nagrodę SWK FENIKS 2015 został wyróżniony trzykrotnie. W kategorii „książka autora zagranicznego" Jury doceniło publikację Chcę, abyś był autorstwa Tomáša Halíka. Ksiądz Tomáš Halík to jedna z najważniejszych postaci czeskiego Kościoła, laureat Nagrody Templetona 2014 przyznawanej za „wyjątkowy wkład w rozwój duchowego wymiaru życia". W Chcę abyś był duchowny nawiązuje do filozofii Nietzschego, którego myśli, włącznie ze słynnym Bóg umarł, stanowią materiał wyjściowy do pogłębionej refleksji na temat Bożego istnienia.

Wilki dwa o. Adama Szustaka i Roberta „Litzy" Friedricha wyróżnione zostały w kategorii „książka dla młodzieży". Ta publikacja to męska przeprawa przez życie. Autorzy nie rozpieszczają ani nie głaszczą po głowie. Mówią jak jest. Opowiadają o ekstremalnej drodze, którą każdy musi przejść. Drodze, na której często dopadają nas zwątpienie, depresja, bunt, ale też znajdujemy szczęście, radość i spełnienie. Celnie i konkretnie. Autentycznie na maksa.

Tłumaczka książek Normana Daviesa Elżbieta Tabakowska została wyróżniona w kategorii „tłumacz" za przekład dzieła brytyjskiego historyka Serce Europy. To oryginalna książka o historii Polski, którą poznajemy nie jak dotąd według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania..., lecz na odwrót: od czasów najnowszych wstecz, do epok najbardziej odległych. Dzięki temu zabiegowi Davies rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących polską teraźniejszość.

Uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 18 kwietnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie (ul. Kawęczyńska 53). Początek uroczystości o godz. 19.30.

Książki