Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.02.2018

Zaproszenie na konferencję prasową

We wtorek, 13 lutego o godz. 11, odbędzie się konferencja "Nie bójcie się reagować! Jak przeciwstawić się pedofilii i pomóc jej ofiarom". Spotkanie będzie mieć miejsce w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski (skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa).

W spotkaniu udział wezmą:
abp Wojciech Polak - prymas Polski
Daniel Pittet - autor książki "Ojcze, przebaczam ci"
o. Adam Żak SJ - koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski
Marek Zając - prowadzący
Andrzej Jakubowski - tłumacz

"Ojcze, przebaczam ci" - ta książka to niezwykle mocny głos ofiary w dyskusji o pedofilii w Kościele. Zawiera przedmowy papieża Franciszka i Prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka.

Daniel Pittet

Ojcze, przebaczam ci

Tłumaczenie: Agnieszka Rasińska-Bóbr

Prawdziwa opowieść o cierpieniu i przebaczeniu

Mając 8 lat, Daniel poznał kapucyna ojca Joëla Allaza, który podstępem zwabił go do swojej celi i wykorzystał. Jego najbliżsi nie zauważyli, że dzieje się coś złego, a ci nieliczni, którzy coś podejrzewali, przez lata nie zrobili nic. Kiedy dorosły już Daniel odkrył, że jego prześladowca nadal może bez problemu kontaktować się z dziećmi, postanowił zawalczyć o prawdę. Dzięki sile, jaką dawała mu nigdy niezachwiana wiara, opowiedział o swoim doświadczeniu i doprowadził do ukarania ojca Joëla. Choć trudno w to uwierzyć, przebaczył mu. Ale przebaczenie nie oznacza milczenia. Daniel stał się głosem wszystkich, których spotkało podobne cierpienie.
Ofierze pedofila bardzo trudno jest zabrać głos. Dlatego choć o pedofilii mówi się sporo, rzadko kiedy jest to merytoryczna dyskusja dążąca do prób rozwiązania problemu i udzielenia realnej pomocy. Właśnie dlatego książka Daniela Pitteta jest zupełnie nowym i niezwykle mocnym głosem w tej sprawie.

Książka zawiera przedmowy papieża Franciszka i prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Na ostatnich stronach znajduje się wywiad z oprawcą Daniela, ojcem Joëlem Allazem.