Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

25.04.2015

Wybitni autorzy na Podlasiu

Fundacja Sąsiedzi, Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki oraz Białostocki Teatr Lalek zapraszają do Białegostoku na IV Międzynarodowe Targi Książki, które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Targom towarzyszyć będzie festiwal literacki „Spotkania z książką. Na pograniczu kultur", w którego ramach odbędą się warsztaty literackie dla dzieci i dorosłych, spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami i ogólnopolskie premiery książek.

Szczególnie zapraszamy w weekend 25 i 26 kwietnia na stoisko Wydawnictwa Znak (nr 21), gdzie prócz znakomitych książek w wyjątkowych cenach będziecie mogli spotkać naszych autorów.

W samo południe w sobotę 25 kwietnia na stoisku Znaku pojawi się Anna Herbich, która będzie podpisywać m.in. swoją ostatnią książkę  Dziewczyny z Powstania.

Uwadze polecamy też spotkanie z Andrzejem Brzezieckim, redaktorem naczelnym „Nowej Europy Wschodniej", współautorem m.in. książki Łukaszenka. Niedoszły car Rosji oraz autorem najnowszej - Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera (białostocka premiera tej książki). Godzinne spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w Green room w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1. Pragnących otrzymać autograf pisarza zapraszamy na stoisko Znaku (nr 21) od godz. 14.00.

W niedzielne przedpołudnie 26 kwietnia w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej (ul. Odeska 1) z czytelnikami spotka się Marek Krajewski, autor bestsellera Władca liczb. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a od 11.30 będzie można zdobyć podpis autora na stoisku Wydawnictwa Znak.

Po południu również w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się białostocka premiera książki Usypać góry. Historie z Polesia Małgorzaty Szejnert. Mistrzyni polskiego reportażu będzie odpowiadać na pytania czytelników od godz. 14.00 do 15.30. Spotkanie poprowadzi Piotr Brysacz, dziennikarz, redaktor, wydawca, autor książki Patrząc na Wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm (2013), finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy (2014). Na wspólne zdjęcia z pisarką oraz podpisywanie książek zapraszamy od 15.30 na stoisko nr 21.

Do zobaczenia!

Książki