Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.04.2015

Wróbel idzie pod prąd!

Jeśli wydaje Ci się, że historia jest nudna, to znaczy, że nie miałeś okazji posłuchać Jana Wróbla! To nauczyciel, który potrafi zafascynować, mówić łatwo o sprawach trudnych, pokazać, że to, co było, ma wpływ na Twoje życie dziś. Historyk udowadnia, że można o naszej historii mówić lekko i z humorem! I że mamy z czego być dumni!

Kto ciekawy, co Jan Wróbel chce „wbijać" Polakom do głowy i dlaczego może zapytać osobiście podczas warszawskiej premiery książki Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec... czyli jak psuliśmy plany naszym sąsiadom w czwartek 9 kwietnia o godz. 15.30.

Spotkanie I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym „Bednarska" (ul. Zawiszy 13, Warszawa) poprowadzi Wojtek Drewniak z Historii Bez Cenzury

Przyjdź i przekonaj się sam, że na Polaków nie ma mocnych i możemy się tym chwalić :-)

Więcej informacji na profilu FB oraz tutaj.

Będziesz płakać ze śmiechu. Będziesz pękać z dumy. Bo na Polaków nie ma mocnych!

Jakiego sąsiada Polacy lubią najbardziej? ŻADNEGO :)
Nam się trafili „troskliwi” sąsiedzi. Przez całe wieki dbali o to, żeby nam nie było za dobrze. Choć często mieliśmy pod górkę, zwykle i tak w końcu to my byliśmy górą! Zdarzyło nam się siedzieć na moskiewskim tronie. W chwilach próby popsuliśmy nawet zabory… Troszkę niemiecką okupację… A potem komunizm… uwalniając przy okazji pół Europy spod sowieckiej władzy.
Jan Wróbel popsuł nudę, pisząc o naszej historii w sposób arcyciekawy. Udowodnił, że można być dumnym z przodków i świetnie się bawić.
Oto niezwykły zestaw narodowych psujstw. Historia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. O Polakach tak lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem, nie pisał jeszcze nikt.
To książka inna niż wszystkie, które znasz. Przeczytasz ją z wypiekami na twarzy. I będziesz chcieć więcej!