Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wiesław Myśliwski na Festiwalu Conrada

Dwukrotny laureat Nagrody Nike Wiesław Myśliwski będzie jednym z gości tegorocznego 7. Festiwalu Conrada, który odbędzie się w Krakowie w dniach 19-25 października. Oprócz niego wydarzenie uświetnią jeden z najważniejszych amerykańskich prozaików Jonathan Franzen, kultowy irańsko-amerykański pisarz Hooman Majd i legenda polskiego reportażu Hanna Krall.

Festiwal Conrada to najważniejsze literackie wydarzenie w Europie Środkowej. Tegoroczny kierunek literackich poszukiwań wyznacza hasło Pod Prąd. Festiwal będzie okazją do rozmowy o literaturze, która nie podąża za głównym nurtem i wyrywa nas z wygodnego letargu.

Tegoroczny Festiwal Conrada to również - po raz pierwszy na taką skalę - okazja do prezentacji i promocji twórczości młodych twórców, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z literaturą. Po raz pierwszy w historii wręczona zostanie Nagroda Conrada - ogólnopolskie wyróżnienie dla debiutantów, brakujące ogniwo na mapie polskich laurów literackich. Nagroda będzie przyznawana co roku. Laureat zostanie jednak wyłoniony nie przez jury, a przez publiczność festiwalu. Wyróżnienie ma być wsparciem dla początkujących pisarzy, ale i zachętą dla wydawnictw do śmielszego inwestowania w młodych twórców. Ustanowienie Nagrody Conrada pozwoli realizować kluczowe cele zawarte w Strategii Miasta Literatury UNESCO. Fundatorem nagrody jest Miasto Kraków, a partnerami Instytut Książki, Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Książki