Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

06.06.2014

Wielki jubileusz ks. Bonieckiego

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę Zakaz palenia, które odbędzie się w piątek 6 czerwca 2014 w Warszawie o godz. 18.00. Już w lipcu autor obchodzić będzie 80 urodziny, a to dopiero początek...

Spotkanie z ks. Bonieckim

Rok 2014 dla ks. Adama Bonieckiego jest rokiem szczególnym, bo pełnym okrągłych jubileuszy:
- 50 lat mija od pierwszej publikacji ks. Adama na łamach „Tygodnika Powszechnego",
- 40 lat temu wydał nakładem Znaku swoją pierwszą książkę Rozmowy niedokończone,
- 35 lat temu objął stanowisko redaktora naczelnego polskiej edycji „L'Osservatore Romano",
- 15 lat temu ks. Boniecki został redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego".

Książka Zakaz palenia to zbiór tekstów opublikowanych w „Tygodniku Powszechnym" w latach 2011-2014. Ks. Adam Boniecki pisze w niej m.in. o: gender, Papieżu Franciszku i rozwiedzionych, laicyzacji i kryzysie w Kościele.

fot. Grażyna Makara

Spotkanie z: ks. Adamem Bonieckim

Data spotkania: Piątek, 06 czerwca 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Klub Państwomiasto (ul. Andersa 29, Warszawa)

Autor książki „Lepiej palić fajkę niż czarownice” znowu wsadza kij w mrowisko polskich i kościelnych sporów.

Rok 2014 dla księdza Adama Bonieckiego, Redaktora Seniora „Tygodnika Powszechnego”, jest rokiem szczególnym. W lipcu będzie obchodził swoje 80. urodziny. W tym roku minie także 50 lat od pierwszej jego publikacji na łamach „Tygodnika Powszechnego”, którego 15 lat temu został redaktorem naczelnym. To nie jedyne powody do świętowania – 35 lat temu objął stanowisko redaktora naczelnego polskiej edycji „L’Osservatore Romano”, a 40 lat temu wydał nakładem Znaku swoją pierwszą książkę „Rozmowy niedokończone”.

Z okazji jubileuszu księdza Adama Bonieckiego przygotowaliśmy książkę „Zakaz palenia” - zbiór edytoriali z „Tygodnika Powszechnego”, który jest kontynuacją bestsellerowego tomu „Lepiej palić fajkę, niż czarownice” opublikowanego w listopadzie 2011 roku. Paradoksalnie, po nakazie milczenia nałożonym na księdza Adama przez jego zwierzchników, zainteresowanie jego osobą wzrosło – od tego czasu odwiedził on ponad 200 miejsc w Polsce i za granicą, w których spotkał się z czytelnikami, wiernymi, wszystkimi, dla których głos księdza Bonieckiego jest ważnym elementem debaty publicznej.

Książka będzie ilustrowana zdjęciami Grażyny Makary i opatrzona komentarzami Michała Okońskiego i Piotra Mucharskiego, redaktorów „Tygodnika Powszechnego”.