Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.11.2015

Wielka Księga Armii Krajowej - premiera w Krakowie

W niedzielę 22 listopada w imieniu Wydawnictwa Znak oraz Muzeum Armii Krajowej zapraszamy na premierę książki „Wielka Księga Armii Krajowej" z udziałem autorów. W spotkaniu udział wezmą: Stanisław M. Jankowski, Sebastian Pawlina, Anna Gabryś, Wojciech Konigsberg, Wojciech Lada, Dawid Golik, Kacper Śledziński, Grzegorz Mazur, Rafał Kuzak, Stanisław M. Jankowski. Zapraszamy o godz. 15 do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (ul. Wita Stwosza 12). Wydarzenie odbywa się w ramach Dnia Otwartego Muzeów w Krakowie.

 

Pierwsza tak kompleksowa historia Armii Krajowej podana w pigułce.

„Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku.
Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą, zdrada karana jest śmiercią!”
Przysięga Armii Krajowej

Fenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa i jej armia. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo.

Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej historii.
Oddajemy do rąk czytelników książkę wyjątkową. Wielka Księga Armii Krajowej opowiada o historii polskiej armii podziemnej w sposób kompleksowy i pasjonujący. Jej autorami są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej (m.in. Anna Herbich, Stanisław M. Jankowski, Wojciech Königsberg, Wojciech Lada, Grzegorz Mazur, Kacper Śledziński)

Szeroko ujęta tematyka obejmuje m.in.
początki Polskiego Państwa Podziemnego
kluczowe decyzje i motywacje dowódców
zagrożenia konspiracyjnego życia
spektakularne akcje i niezwykłe metody walki
kontrowersyjną działalność egzekutorów
bohaterstwo ludzi, którzy „nie sypnęli”
działalność kobiet
tragiczne dylematy w ostatnich miesiącach wojny.

To historia męstwa i poświęcenia, wzbogacona setkami zdjęć (również niepublikowanymi) i relacjami świadków. To hołd oddany polskim bohaterom.