Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.10.2014

„Walizki hipochondryka” w Olsztynie

Zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Sieniewiczem, które odbędzie się w czwartek 2 października w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej - Planeta 11 o godz. 17.30.

Dodatkową atrakcją będzie ciekawa interpretacja fragmentów tekstu powieści w wykonaniu aktora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Marcina Kiszluka.

Mariusz Sieniewicz (ur. 1972) - polski prozaik i felietonista, pochodzący z Olsztyna. Autor m.in. powieści Miasto Szklanych Słoni i Spowiedź śpiącej królewny. Nominowany do Paszportu „Polityki" i Nagrody Literackiej Nike, wyróżniony Trójkowym Znakiem Jakości Programu III Polskiego Radia i Nagrodą Literacką Warmii i Mazur za rok 2010.

 

sieniewicz

 

Spotkanie z: Mariuszem Sieniewiczem

Data spotkania: Czwartek, 02 paździeranika 2014

Godzina: 17:30

Gdzie: Planeta 11 - Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej (al. Piłsudskiego 38, Olsztyn)

Prowadzący: Urszula Witkowska

Błogosławiony niech będzie dżin uwolniony z ampułki!

Każdy nieszczęśliwie zakochany w swoich chorobach wcześniej czy później trafia w ręce chirurga. Jeśli wychodzi spod noża cało, to tylko po to, by stanąć oko w oko z bandą handlującą na oddziale ruskim dolarganem i sprowokować bunt wszystkich cierpiących. Jeśli przeżyje, śmierć westchnie z respektem: „tak, temu jednemu nie dałam rady”.

W „Walizkach hipochondryka” pojawia się Emil Śledziennik – mężczyzna w wieku kryzysowym, w za krótkiej piżamie, podglądany z odrobiną czułości, goryczy, dużą dawką ironii (podawanej dożylnie) i pełnym rozbawienia dystansem. Przy życiu trzymają go trzy rzeczy: rozpamiętywanie przeszłości, choroba i miłość do pewnej kobiety, o której mówi wyłącznie na klęczkach.

To powieść dla prawdziwych twardzieli o słabych nerwach, którzy banał egzystencji traktują jako jedną z najwyższych form okrucieństwa.