Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.08.2014

"W otchłani mroku" triumfuje

Powieść Marka Krajewskiego zdobyła tytuł Książki Roku 2013 w tegorocznym plebiscycie czytelników Biblioteki Śląskiej.

Książka W otchłani mroku zdeklasowała rywali, zdobywając 46 proc. wszystkich oddanych głosów. Drugie miejsce zajęła książka pt. Ości Ignacego Karpowicza (11,5 proc.), a trzecie pozycja pt. Umarł mi. Notatnik żałoby Ingi Iwasiów (9 proc.).

Śląski Wawrzyn Literacki jest przyznawany od 1999 roku. Zwycięzcę wybierają spośród nominowanych książek czytelnicy największej w regionie książnicy - Biblioteki Śląskiej. Plebiscyt jest inicjatywą działającego przy niej Klubu Dobrej Książki - grupy miłośników współczesnej literatury.

Marek Krajewski odbierze statuetkę Śląskiego Wawrzynu Literackiego w gmachu Biblioteki Śląskiej we wrześniu 2014 roku. Nasz Autor z wykształcenia jest filologiem klasycznym. Przez kilkanaście lat był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2007 roku skupił się na pisarstwie.

Dotychczas w wydawnictwie Znak wydanych zostało siedem książek Marka Krajewskiego. Już we wrześniu ukażą się dwie kolejne powieści Festung Breslau oraz Władca liczb.

 

 

Wrocław, którego przeraziłby się nawet Eberhard Mock

Do czego może doprowadzić na pozór niewinny spór profesorów?
Co pewien filozof z roku 2012 ma wspólnego ze zbrodniami z 1946?

Wrocław 1946. Zło zatacza coraz szersze kręgi.
Tropią dziewczęta. Gwałcą je i zabijają. Trzech żołnierzy Armii Czerwonej spędza sen z powiek Popielskiemu, UB, NKWD i pewnemu szalonemu Rosjaninowi. Każdy z nich ma inne powody.

Dawny komisarz dostaje zlecenie od profesora filozofii. Wśród uczniów podziemnego gimnazjum jest agent UB. Trzeba go znaleźć i odseparować. Nic trudnego. Jednak ku zaskoczeniu Popielskiego każdy kolejny krok w śledztwie to niespodzianka, za którą kryją się mroczne tajemnice. Zło i sprawiedliwość przestają być tylko tematem debaty filozoficznej – zaczynają decydować o życiu i śmierci.


Szukasz pomysłu na prezent? Polecamy mroczny kubek detektywa:


Zobacz jak go otrzymać