Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.10.2016

W czasie deszczu dzieci się nudzą!

Więc najlepiej zaproponować im coś dobrego do czytania. Wybierzcie spośród jesiennych nowości Znak Emotikon!

Widzieliście w kinie „Sekretne życie zwierzaków domowych"? Sięgnijcie po książki, które przybliżają bohaterów filmu i stanowią świetną rozrywkę.
Max prowadzi idealne pieskie życie: mieszka w nowojorskim apartamencie ze swoją właścicielką Katie, a w sąsiedztwie ma mnóstwo znajomych zwierzaków. Ale wszystko się zmienia, kiedy Katie przyprowadza do domu drugiego psa - Duke'a! Gdy Max i Duke zgubią się w mieście, będą musieli nauczyć się współpracować, by odnaleźć drogę do domu.


Dla młodszych dzieci przeznaczona jest książka „Sekretne życie zwierzaków domowych. Opowieść obrazkowa".

 

 

 

W serii ukazała się także książeczka z naklejkami oraz „Zwierzaki domowe i ja" - w tej książeczce dzieciaki znajdą mnóstwo wiadomości o filmie i dzięki niej lepiej poznają jego bohaterów. Czekają na nich ciekawe quizy i zabawy oraz miejsca na rysunki! A na końcu książeczki jest aż 100 naklejek z ulubionymi zwierzakami i nie tylko!

 

Dla miłośników wierszyków mamy nowe wydanie „Wierszyków rodzinnych" Michała Rusinka z pięknymi ilustracjami Joanny Rusinek. - Postanowiłem na kilka tygodni zdziecinnieć i napisać wierszyki oparte dość swobodnie na życiorysach członków mojej rodziny - pisze autor. - A właściwie naszej, bo i przecież rodziny mojej siostry, która tę książkę ilustrowała. Wydaje mi się, że mamy przodków dość zwyczajnych. Ale i jestem przekonany, że nawet na bardzo zwyczajną rodzinę można spojrzeć z niezwyczajnej perspektywy: w każdym z nas tkwi jakieś dziwactwo, każdy z nas ma w życiorysie jakąś przygodę, o każdym można opowiedzieć jakąś anegdotę".


Nieco starszym pociechom polecamy „Jesień Mikołajka" - wyjątkowy wybór jesiennych opowiadań o Mikołajku w poręcznym formacie z twardą oprawą i kultowymi rysunkami Sempégo.

 

Sięgnijcie także po ostatnią powieść z bestsellerowej serii Dom Tajemnic - „Starcie światów". Choć Cordelia, Brendan i Nell uratowali świat, to nie udało im się uratować własnego domu i muszą opuścić dom Kristoffa. Chyba nie może być już gorzej, ale...
Okazuje się, że Wichrowa Wiedźma jednak żyje i planuje zemstę. Aby ją pokonać, rodzeństwo Walkerów musi wrócić do świata magicznej Księgi życzeń i zagłady. Jeśli im się nie powiedzie, nie będzie odwrotu...


Z takimi książkami nawet najbardziej deszczowe popołudnie nie będzie straszne!