Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.01.2016

Uwaga! To nie będzie kolejna nudna lektura!

W Znak Emotikon ukazała się właśnie „Matylda" Roalda Dahla - długo oczekiwana lektura szkolna w nowym wydaniu! Filmowa bohaterka wraca na karty książki!

To kolejna fantastyczna książka autora „Charliego i fabryki czekolady", która wprowadzi was w pełen przygód świat Matyldy, bohaterki filmu o tym samym tytule. Książkę ilustrował znany rysownik Quentin Blake.

Matylda jest prawdziwym geniuszem - przeczytała wszystkie książki w bibliotece. Jej szkoła nie jest zwyczajna - prowadzi ją dyrektorka, która w wolnym czasie rzuca uczniami na odległość! Na szczęście dziewczynka wie, jak dać nauczkę niedobrym dorosłym!

Roald Dahl był ekscentrykiem i... brytyjskim szpiegiem. Pisał także scenariusze, m.in. do jednego z filmów o Jamesie Bondzie. Roald zawsze pisał swoje teksty ołówkiem i to wyłącznie jednego, specjalnego rodzaju: żółtym z gumką. Miał też wymagania, jeśli chodzi o papier. Wszystkie książki napisał na amerykańskim żółtym papierze w cienkie linie, którego bloki sprowadzał specjalnie z Nowego Jorku! Pisał w niewielkiej murowanej chatce, która specjalnie w tym celu kazał zbudować w sadzie przy swoim domu. Chatka miała białe ściany i żółte drzwi. Było tam mnóstwo najróżniejszych dziwnych sprzętów. Obecnie chatka nadal stoi w tym miejscu, gdzie ją pisarz zbudował, a wszystko wygląda tak, że tylko siąść i pisać!

Książki