Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.12.2016

Ucieczka przed przeznaczeniem

„Szok! Królik grozy atakuje. Nawiedzony przez duszę zmarłej właścicielki królik masakruje mieszkańców Ząbkowic Śląskich. Wywiad z pierwszymi ofiarami specjalnie dla czytelników naszej gazety". Królik grozy z ludzką duszą! Wyzębiał się do mnie z tabloidu (...)".

To był znak dla Julii Mrok. Od tej chwili wiedziała, że to najodpowiedniejszy moment do całkowitego przepoczwarzenia się w Annę Karr i wyruszenie w drogę. Według głównej bohaterki tylko zaplanowane zniknięcie, upozorowanie własnej śmierci, było jedynym wyjściem z sytuacji. Zostając, narażałaby się na śmierć. Jej kobieca intuicja podpowiadała, że pod jej własnym dachem czyha na nią niebezpieczeństwo. W chwili, gdy ujrzała tajemniczy nagłówek, zdecydowała - nie ma już Julii Mrok, jest za to Anna Karr, trzydziestoletnia, rudowłosa dziewczyna, wyposażona w pistolet, tworząca od podstaw własną tożsamość. Ale czy ta długo planowana przemiana i zemsta pozwoli jej uciec przed przeznaczeniem? Gdzie doprowadzi ją obsesja i zniekształcone ucho, permanentnie pragnące słuchać ciekawych opowieści?

Okazuje się, że kuszące Ząbkowice Śląskie nie są zwyczajnym miastem. To miasto to Frankenstein. A w nim krwiożerczy królik grozy czający się za rogiem, Dziadek Konkursowy, który skrywa ogromną tajemnicę, Czerwona Kamelia, o której wiadomo tylko z opowieści, praktykujące niekonwencjonalne metody „leczenia" SPA pod Królikiem, a przede wszystkim to, przed czym Julia Mrok tak bardzo starała się uciec.

„Rok Królika" to pierwsza powieść Joanny Bator po nagrodzonej Nagrodą Nike 2013 „Ciemno, prawie noc".

Przeczytajcie fragment

 

Książki