Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

11.12.2014

Tyskie spotkanie wokół "Malucha"

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z autorem ksiązki Maluch. Biografia.

Przemysław Semczuk opowie o niecodziennej historii złotego dziecka polskiej motoryzacji na spotkaniu autorskim w czwartek 11 grudnia o godz. 17.00. Spotkanie poprowadzi Jerzy Granowski, wieloletni pracownik rozgłośni radiowej Fiata Auto Poland w Tychach.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli też możliwość obejrzenia kultowego toczydełka od środka oraz wykonania w nim pamiątkowych zdjęć.

Przemysław Semczuk jest dziennikarzem i publicystą specjalizującym się w tematyce historii Polski okresu PRL. Obecnie współpracuje z magazynami „Newsweek", „Wprost" oraz „Focus Historia". Nakładem wydawnictwa Znak do tej pory ukazały się ksiązki Czarna wołga. Kryminalna historia PRL i Maluch. Biografia.

Wielki żywot małego fiata!

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. Samochód – legenda.

Skąd się wziął? Jakie plany miała wobec niego władza? Jak zdobywano na niego talony, a jak deficytowe części, gdy się psuł? I jaki spotkał go koniec?

W pierwszej, pełnej anegdot i ciekawostek biografii Malucha Przemysław Semczuk opowiada nieznaną historię złotego dziecka polskiej motoryzacji. Bogato ilustrowane wydanie zabiera czytelników w podróż do czasów młodości – własnej lub rodziców.

Idealny prezent nie tylko dla fanów motoryzacji.