Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.01.2015

Triumf książki „Zbrodnia i wina”!

Miło nam poinformować, że książka autorstwa Michała Bardela zwyciężyła w kategorii Best Drinks Education Books.

Jury The Gourmand Awards wskazało ją jako bezsprzecznego polskiego zwycięzcę. Teraz Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata będzie walczyć o tytuł The Best in the World z laureatami Best Drinks Education Books w innych krajach. Wyniki tej rywalizacji poznamy w czerwcu 2015 roku.

Nagroda The Gourmand Awards for Food and Wine Culture przyznawana jest od 1995 roku m.in. książkom kucharskim, katalogom win oraz wszelkim publikacjom promujących zdrowe odżywianie i znakomite trunki. Ceremonia jej wręczania rokrocznie przyciąga setki wydawców, autorów, kucharzy i dziennikarzy. Trzymamy kciuki za Michała Bardela!

Zniewalająca książka o winie i jego mrocznych sekretach

Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie!

Praktyczny przewodnik dla miłośników wina:

• jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną
• jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji
• jakich win możesz szukać w supermarkecie
• po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego
• czym kierować się przy wyborze wina na prezentSzukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze kulinarne gadżety:

Zobacz jak je otrzymać