Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

17.04.2018

Timothy Garton Ash w Warszawie

Wydawnictwo Znak oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z Timothy Gartonem Ash'em poświęcone "dziesięciu zasadom dla połączonego świata" zawartym w książce "Wolne słowo".
Wtorek 17 kwietnia, godzina 18.00
Kino Atlantic, ulica Chmielna 33 w Warszawie
W spotkaniu wezmą udział: Timothy Garton Ash oraz Adam Szostkiewicz i Wawrzyniec Smoczyński
Gospodarzami wieczoru będą: Agata Szczęśniak i Artur Wolski
W świecie coraz jaskrawszych różnic światopoglądowych, musimy zgadzać się przynajmniej co do tego, na co się nie zgadzamy.
Jeszcze nigdy dotąd nie cieszyliśmy się taką swobodą wypowiedzi. Dzięki dostępowi do internetu każdy z nas może publikować niemal wszystko i docierać do milionów odbiorców. Nigdy też nie było okresu, w którym wynaturzone formy wolności wyrazu - mowa nienawiści, fake newsy - przenikałyby z taką łatwością przez granice krajów.
Timothy Garton Ash, jeden z najwybitniejszych pisarzy politycznych naszych czasów, przedstawia manifest na rzecz globalnej wolności słowa. Za pomocą barwnych przykładów - poczynając od osobistych doświadczeń z orwellowskim aparatem cenzury w Chinach, przez sprawę sądową słynnej autorki książek kulinarnych Nigelli Lawson, po kontrowersje wokół „Charlie Hebdo" - autor kreśli ramy cywilizacyjnego konfliktu w świecie, w którym wszyscy staliśmy się sąsiadami. "Wolne słowo" jest studium jednego z kluczowych wątków współczesnych losów wolności.
Aby wziąć udział w wydarzeniu 17 kwietnia należy wypełnić formularz do 8 kwietnia:
https://www.kinoatlantic.pl/wydarzenia/news,871,wolne-slowo-timothy%E2%80%99ego-gartona-asha

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 10 kwietnia.
Przed i po spotkaniu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie 45 zł oraz zdobyć autograf Autora.

Spotkanie z: Timothy Gartonem Ash'em

Data spotkania: Wtorek, 17 kwietnia 2018

Godzina: 18:00

Gdzie: Kino Atlantic ul. Chmielna 33 w Warszawie

Prowadzący: Agata Szczęśniak i Artur Wolski

Timothy Garton Ash

Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata

Tłumaczenie: Mieczysław Godyń, Filip Godyń

W świecie coraz jaskrawszych różnic światopoglądowych, musimy zgadzać się przynajmniej co do tego, na co się nie zgadzamy

Jeszcze nigdy dotąd nie cieszyliśmy się taką swobodą wypowiedzi. Dzięki dostępowi do internetu każdy z nas może publikować niemal wszystko i docierać do milionów odbiorców. Nigdy też nie było okresu, w którym wynaturzone formy wolności wyrazu – mowa nienawiści, fake newsy – przenikałyby z taką łatwością przez granice krajów.

Timothy Garton Ash, jeden z najwybitniejszych pisarzy politycznych naszych czasów, przedstawia manifest na rzecz globalnej wolności słowa. Za pomocą barwnych przykładów – poczynając od osobistych doświadczeń z orwellowskim aparatem cenzury w Chinach, przez sprawę sądową słynnej autorki książek kulinarnych Nigelli Lawson, po kontrowersje wokół „Charlie Hebdo” – autor kreśli ramy cywilizacyjnego konfliktu w świecie, w którym wszyscy staliśmy się sąsiadami. "Wolne słowo" jest studium jednego z kluczowych wątków współczesnych losów wolności.