Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.01.2017

The Rolling Stones - najbielszy odcień bluesa

W niedzielę 22 stycznia Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na spotkanie z Janem Chojnackim, dziennikarzem radiowej Trójki, zatytułowane "The Rolling Stones - najbielszy odcień bluesa".

2 grudnia 2016 roku światło dzienne ujrzała najnowsza płyta legendarnej formacji The Rolling Stones „Blue & Lonesome" zawierająca bluesowe covery piosenek Willie Dixona, Little Waltera czy Eddie Taylora. Płyta ta stała się inspiracją do styczniowego spotkania, w czasie którego Jan Chojnacki, dziennikarz prowadzący audycję „Bielszy odcień bluesa", opowie o bluesowych korzeniach Stonesów.

Spotkanie będzie też okazją do rozmowy o wydanej w 2016 roku książce Jana Chojnackiego „Blues z kapustą", w której autor opisał swoje życie i kontakty z czołowymi światowymi bluesmanami. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki "Blues z kapustą".

Zapraszamy 22 stycznia o godz. 17 w Sali Kameralnej Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp wolny.

 

„Bracia i Siostry w bluesie – niech blues będzie z Wami!”

"Blues z kapustą" to porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj – niczym na backstage’u – nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur – Wojciecha Manna.

Dla wszystkich kochających muzykę, pure nonsens i czujących bluesa – lektura obowiązkowa!