Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.08.2016

"Ten błyskotliwy debiut aż kipi od humoru i cudownej ironii"

"Gniazdo" to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody'ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków. Przeczytajcie recenzje!

Przezabawna i wzruszająca książka. „Gniazdo" jest wybitnym debiutem.
„People", Książka tygodnia

Ten błyskotliwy debiut aż kipi od humoru i cudownej ironii.
"New York Times Book Review"

To niezwykle zabawna saga rodzinna - dorosłe rodzeństwo traci grunt pod nogami, kiedy okazuje się, że lekkomyślny starszy brat może roztrwonić spadek, na który tak bardzo liczyli.
„Entertainment Weekly", Dziewięć książek, które musisz przeczytać w marcu

Książka Sweeney jest jak wyborna gorzka czekolada - szlachetniejsza i bardziej wyszukana niż tanie namiastki, ale zbyt smakowita, żeby nie pochłonąć jej na jedno posiedzenie.
„Entertainment Weekly"

Precyzyjnie i zręcznie skonstruowana opowieść ... „Dzieci cesarza" Claire Messud w wersji lżejszej i bardziej energicznej. Książka jednocześnie urocza i ironiczna, która uzależnia jak narkotyk.
„New York Magazine" / Vulture

Pisarstwo najwyższej próby.
„New York Times"

„Gniazdo" to absorbująca, wzruszająca i niezwykle pomysłowa książka.
„Los Angeles Times"

Obiecujący pisarski debiut.
„Seattle Times"

Książka zawiera sceny, które są zarazem śmieszne i tragiczne... napisane z wprawą doświadczonego komediopisarza... Wyjątkowość Sweeney polega na tym, że równoważy ironię wrażliwością i empatią. Zamiast chłostać Plumbów biczem satyry, autorka lekko ich dźga, jakby pod cynicznym pancerzem chciała znaleźć ich ludzkie oblicza.
„Washington Post"

Wspaniała rozrywka... „Gniazdo" jest jak list miłosny do starego Nowego Jorku, zawiera mnóstwo barwnych detali, które mocno osadzają opowieść w konkretnym miejscu i czasie.
„San Francisco Chronicle"

W swojej pierwszej książce Sweeney daje nam wartką, często iskrzącą humorem narrację. Portrety rodzeństwa Plumbów są pełne współczucia, nawet kiedy autorka bezlitośnie odsłania przed nami ich dziwactwa. „Gniazdo" to dojrzała, porywająca i wspaniale skonstruowana opowieść, która sprawia, że zakochujemy się w jej niedoskonałych, ale na wskroś ludzkich bohaterach.
„Publishers Weekly"

Napisana z rozmachem, wciągająca opowieść... Bohaterowie „Gniazda" to wzbudzający sympatię, ekscentryczni nowojorczycy... Akcja toczy się wartko. Błyskotliwy debiut autorki, która zna duszę swojego miasta i serca jego mieszkańców.
„Kirkus Reviews", recenzja z rekomendacją

Autorka każdego bohatera wyposaża w wyjątkową, psychologicznie prawdziwą osobowość. Ma też szczególny talent do realistycznych, dowcipnych dialogów - czytelnik ma wrażenie, że siedzi na rodzinnym zebraniu i słucha utyskiwań i targów bohaterów. Fani Jonathana Troppera na pewno pokochają debiut Sweeney.
„Booklist", starred review

W centrum zainteresowania autorka stawia dynamikę życia rodziny i słabości poszczególnych jej członków - zagmatwane losy czwórki bohaterów łączą się w fascynujące studium rodzinnego dramatu.
„B&N Reads", Najlepsze powieści miesiąca

Czytelnicy, którzy uwielbiają dziwaczne rodzinne dramaty jak „Gdzie jesteś Bernadette" Marii Semple czy „Be Frank with Me" Julii Claiborne Johnson nie mogą przegapić tego z niecierpliwością wyczekiwanego debiutu o dysfunkcjonalnej nowojorskiej rodzinie.
„BookPage", Dziewięć kobiet, które warto obserwować w 2016 r.

Książka śmieszna i mądra. Wszystkich jej bohaterów równocześnie kocha się i nienawidzi.
„The Skimm Reads"

Zręcznie skomponowana opowieść o dwóch braciach i dwóch siostrach, którzy mieszkają w Nowym Jorku i skutecznie sabotują własne szczęście.
„St. Louis Post-Dispatch"

Opublikowana w marcu saga o dysfunkcjonalnej rodzinie ma wyraźne zadatki na bestseller. Opowieść o czwórce rodzeństwa i ich wspólnym majątku zawiera wspaniałe filmowe sceny... Lektura jest pewnością tak przyjemna jak oglądanie doskonałego, niezwykle zabawnego filmu.
„Elle"

Wasza dysfunkcyjna rodzina nigdy nie prezentuje się lepiej niż w zestawieniu z jeszcze bardziej zwariowanym klanem - poznaj Plumbów, rodzeństwo uwikłane w walkę o spadek, głównych bohaterów „Gniazda" Cynthii Sweeney.
„Marie Claire"

Fani fikcyjnej rodziny Glassów J.D. Salingera z pewnością polubią Plumbów: czworo rodzeństwa, bogatych rdzennych manhattańczyków, których przyszły spadek (zwany „Gniazdem") jest zagrożony, kiedy jeden z braci powoduje po pijanemu wypadek, a potem trafia na odwyk.
„InStyle", Osiem ekscytujących nowości na wiosnę

Niezwykle przenikliwa, pełna uroku powieść.

„O, the Oprah Magazine"

Już po pierwszych kilku stronach hipnotyzującego prologu tej książki wciągniesz się w nią na dobre... Jest lepsza niż jakikolwiek reality show - nie będziesz mógł jej odłożyć, dopóki nie wyssiesz z niej całej soczystej dramaturgii.
„Bustle", Piętnaście najlepszych książek marca 2016

Rodzeństwo boryka się z kłopotami finansowymi. Nagle okazuje się, że skromny spadek, na który czekają, jest tłustą dojną krową. Jest tylko jeden problem: czarna owca rodziny.
„Cosmopolitan", Cosmo Reads

Często śmieszna, czasem smutna i wybitnie realistyczna w oczach każdego, kto ma rodzeństwo. Książkę „Gniazdo" czyta się jednym tchem, świetnie się przy tym bawiąc.
„PureWow"

Pełna uczuć i ironii powieść „Gniazdo" przedstawia subtelny portret rodziny, która musi zmierzyć się z dawnymi wyborami i wpływem oczekiwanego spadku na wzajemne relacje.
Buzzfeed

Niezwykle absorbująca powieść, która skłania do zastanowienia nad tym, jak oczekiwania kształtują nasze życie i co się dzieje, kiedy zawodzą.
PopSugar

Fani czarnej komedii z pewnością docenią ekscentryczny humor i empatię tej książki, która opowiada o trwałych więzach między rodzeństwem. „Gniazdo" to porywający dramat rodzinny, najlepszy w swoim gatunku.
Refinery 29, Pięć książek, które trzeba przeczytać w marcu

Rzadko trafia się na książkę, która dostarcza rozrywki i daje do myślenia. Błyskotliwy debiut Cynthii D'Aprix Sweeney, „Gniazdo", jest właśnie taką książką.
Elle.com

„Gniazdo" to książka o rodzinach - o tym, jak się nawzajem zawodzimy, ale, co ważniejsze, również jak sobie pomagamy.
Bustle, Dwanaście książek, które tej wiosny pomogą ci oderwać się od szarej rzeczywistości

„Gniazdo", dowcipny i pełen empatii portret ekscentrycznej rodziny, świetnie pokazuje, jakie skutki miewają dawne wybory oraz jak oczekiwanie na spadek wpływa na rodzinne relacje.
Buzzfeed, Dziewiętnaście cudownych nowych książek, które musisz przeczytać tej wiosny

W napisanej przez siebie sadze Sweeney udało się pogodzić nie tylko komedię i tragedię, ale też skandal i ciężką pracę, zaufanie i zdradę, poczucie więzi i izolację oraz skomplikowaną naturę miłości rodzinnej, jej najbardziej bolesne i najpiękniejsze aspekty.
Paste Magazine

Nie ma nic bardziej frapującego, niż kiedy zaglądamy w życie innych i odkrywamy tam prawdę o naszym własnym. W niesamowicie zabawnej powieści Cynthii D'Aprix Sweeney „Gniazdo" czwórka rodzeństwa w średnim wieku kłóci się o spadek -przy okazji pojawiają się uniwersalne pytania o miłość, zaufanie, ambicję i rywalizację.
"More magazine"

Porywający debiut Cynthii D'Aprix Sweeney to napisana z wielkim rozmachem saga rodzinna, seria osobistych dramatów, które rozgrywają się na naszych oczach. Akcja „Gniazda" toczy się wartko, autorka rzuca nam wyzwanie, żebyśmy za nią nadążyli. Nie mogłam się oderwać od czytania, a losy dysfunkcyjnej rodziny Plumbów głęboko mnie poruszyły.
Amy Poehler

Mistrzowsko skonstruowana, pełna czarnego humoru i niezwykle wciągająca opowieść... doskonała literacko i z psychologiczną głębią. Cynthia D'Aprix Sweeney to prawdziwy talent.
Elizabeth Gilbert

„Gniazdo" to przenikliwa, pełna czarnego humoru, piękna książka.
Bret Anthony Johnston

Fabuła „Gniazda" jest świetnie zbudowana. Co za rarytas! Książka to mądry, zabawny i empatyczny dramat rodzinny, pełen niesamowitych niespodzianek, dowcipnych dialogów i psychologicznej prawdy.
Jami Attenberg, autorka "The Middlesteins"

Książka Cynthii D'Aprix Sweeney jest jednocześnie ciętą satyrą na warstwy uprzywilejowane i poruszającą opowieścią, która angażuje nas emocjonalnie w losy Plumbów... Autorka ma ostry język i gorące serce.
Matthew Thomas, autor "We Are Not Ourselves"

 

 

 

Cynthia D'Aprix Sweeney

Gniazdo

Tłumaczenie: Anna Gralak

Bestseller w USA i Kanadzie. Najgłośniejszy amerykański debiut roku

Każda rodzina ma swoje problemy, ale te rodzeństwa Plumbów są wyjątkowo spektakularne. Melody z coraz większym trudem spłaca kredyt hipoteczny. Jack w tajemnicy przed życiowym partnerem zadłuża się po uszy, by ratować swój sklep z antykami. Bea od lat próbuje pisać powieść, która ma zapewnić dziewczynie uznanie i pieniądze, ale nie potrafi jej skończyć.

Ratunkiem dla wszystkich może okazać się spora suma pieniędzy zgromadzona na funduszu powierniczym zmarłego ojca. A raczej mogłaby, gdyby nie to, że Leo, czwarty z rodzeństwa, właśnie wpakował się w kłopoty, które wszystkich mogą kosztować marzenia.

"Gniazdo" to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody’ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków.

Tuż po premierze powieści prawa do jej ekranizacji kupił Amazon wraz z Jill Soloway, współtwórczynią serialowych hitów „Sześć stóp pod ziemią” i „Transparent”.