Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.06.2014

Tajemnice Aleksandra Łukaszenki

Kim naprawdę jest Łukaszenka? Zdjęcia dyktatora od 20 lat rządzącego Białorusią wraz z sensacyjnymi fragmentami książki do obejrzenia w specjalnej galerii na WP.PL!

Poznaj historię najdłużej rządzącego we współczesnej Europie prezydenta - w 2014 r. mija 20 lat od chwili, gdy przejął fotel prezydenta Białorusi! Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, specjalizujący się w tematach dotyczących Europy Wschodniej, w książce Łukaszenka. Niedoszły car Rosji przyglądają się niezwykłej karierze byłego dyrektora sowchozu.

Galeria dostępna jest pod tym linkiem.

Wszystkie oblicza ostatniego dyktatora Europy

Twierdzi, że w czasie suszy zsyła rolnikom deszcz, choć póki co nie jest jeszcze Bogiem.
Od zapewniania, że jest „kimś troszkę więcej”, ma swoich ludzi.

Kim naprawdę jest Aleksander Łukaszenka? Dyktatorem krwawo rozprawiającym się z opozycją czy skutecznym politykiem zapewniającym Białorusinom upragnioną stabilizację? Czy to prawda, że przychylność deputowanych zdobywał, ofiarując im kilogramy ogórków? W co naprawdę wierzy? Czy trzyma Rosję na smyczy? Czy stanowi zagrożenie dla Polski? Czy po ukraińskim Majdanie symbolem kolejnej rewolucji zostanie Plac Niepodległości w Mińsku?

Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, specjalizujący się w tematach dotyczących Europy Wschodniej, przyglądają się niezwykłej karierze byłego dyrektora sowchozu. W pełnej tragikomicznych anegdot i przerażających faktów opowieści zdradzają, jakimi metodami utrzymuje władzę od dwudziestu lat, kim są ludzie z jego najbliższego otoczenia oraz kto i kiedy przejmie po nim władzę.