Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.12.2016

„Swoi i obcy, czyli kto jest moim bliźnim”

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Wojtyła - Tischner. Liczy się człowiek". Odbędzie się ono w czwartek 15 grudnia o godz. 18 w siedzibie CMJPII (ul. Foksal 11). Rozmowę, w której udział wezmą ks. Adam Boniecki i Michał Łuczewski, poprowadzi Anna Karoń-Ostrowska.

„Celem naszych comiesięcznych spotkań w Centrum Myśli Jana Pawła II jest odczytywanie na nowo myśli Karola Wojtyły i Józefa Tischnera oraz śledzenie podobieństw i różnic między nimi", piszą organizatorzy. „Będziemy się też zastanawiać, co powiedzieliby dziś i jakich rad udzielaliby współczesnym Polakom na tym zakręcie dziejów świata, Europy i Polski. Serdecznie zapraszamy do wspólnego myślenia i rozmowy".

Tym razem temat dyskusji brzmi: „Swoi i obcy, czyli kto jest moim bliźnim". Do rozmowy zaproszeni zostali: redaktor senior „Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki oraz socjolog Michał Łuczewski. Jako ciekawostkę można dodać, że ks. Adam Boniecki jest przewodniczącym jury Nagrody Znaku i Hestii im ks. Józefa Tischnera, a Michał Łuczewski otrzymał tę nagrodę w 2013 roku za książkę „Odwieczny naród. Polak i katolik w Żmiącej".

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy!

Książki