Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.06.2014

Spotkanie z autorką „Uzdrowionej”

W dniach 15-16 czerwca 2014 Elżbieta Ruman spotka się z czytelnikami w Warszawie.

15 czerwca 2014 (niedziela)

- o godz. 12.30 wierni będą mogli wysłuchać świadectwa Floribeth Morii Diaz, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3.

- o godz. 14.00 w podziemiach katedry odbędzie się spotkanie z Elżbietą Ruman, autorką książki Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II.

16 czerwca 2014 (poniedziałek)

- o godz. 18.00 w księgarni Matras przy al. Solidarności 113 odbędzie się spotkanie z autorką, po którym będzie można zdobyć autograf pisarki.

Książka Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II stanowi pełny opis dziejów cudu kanonizacyjnego Jana Pawła II. Autorka przez 14 dni towarzyszyła Flori w codziennych obowiązkach, poznała jej rodzinę, lekarzy i duszpasterzy. Rozmawiała także z postulatorem procesu kanonizacyjnego ks. Sławomirem Oderem. Publikacja zawiera unikalne zdjęcia z prywatnego archiwum Floribeth Mory Diaz.

Niezwykła tajemnica cudu Jana Pawła II

„Uzdrowiona” to poruszająca i bardzo osobista opowieść o kobiecie, której historia stała się dowodem w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II.

Dzień beatyfikacji Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz − jak większość Kostarykańczyków − spędziła ze swoim mężem przed telewizorem. Oglądali watykańskie uroczystości, trzymali się za ręce, modlili się i… płakali. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta dowiedziała się, że to mogą być jej ostatnie chwile.

Diagnoza lekarska była jednoznaczna. Nieoperacyjny tętniak mózgu.

Wobec bezsilności medycyny pozostawała im modlitwa. „Karolu Wojtyło, pomóż nam!” – modliła się z rodziną. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że te z żarliwością wypowiadane słowa modlitwy tak wiele zmienią w jej życiu.

Lektura tej książki pozwala zbliżyć się do tajemnicy cudu, zapewnia głębokie przeżycia duchowe każdemu wierzącemu człowiekowi.