Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.07.2015

Spotkanie z autorem biografii Anny Jantar

W środę 8 lipca zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Marcinem Wilkiem i rozmowę o jego książce „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w księgarni Matras na Rynku Głównym 23, a rozmowę poprowadzi Kamil Robert Reichel. Zapraszamy - wstęp wolny!

Spotkanie z: Marcinem Wilkiem

Data spotkania: Środa, 08 lipca 2015

Godzina: 18:00

Gdzie: w księgarni Matras na Rynku Głównym w Krakowie

Kobieta ze „słońcem w głosie”. Wyjątkowo opowiedziana historia niezwykłej artystki.

„Jej otwarta i szczera radość była czymś unikatowym i wprost zaraźliwym. Nie przypadkiem sztandarowym utworem Ani stała się piosenka Tyle słońca w całym mieście. Ania całą sobą niosła aurę słońca”, wspomina Halina Frąckowiak.

Kiedy Anna Jantar wychodziła na scenę, rozpromieniała swoim blaskiem wszystkich dookoła. Publiczność ją kochała. Z wzajemnością. Na jej koncerty przychodziły tłumy fanów, a ona czarowała ich swoim wdziękiem. Przyciągała do siebie ludzi.
Pełna pasji i miłości do muzyki. Nawet kiedy wydawać by się mogło, że osiągnęła już wszystko, a jej piosenki zostały docenione w kraju i za granicą, ona wciąż poszukiwała swojej muzycznej drogi.
Dziś dla wielu artystów stanowiłaby wzór do naśladowania: otwarta, serdeczna i towarzyska, a jednocześnie niezwykle pracowita i pełna pokory, konsekwentnie spełniała swoje marzenia.
Marcin Wilk stworzył biografię kompletną, dotarł do tych, którzy znali Annę Jantar najlepiej: jej rodziny, przyjaciół, artystów. Przewertował stosy dokumentów, listów i fotografii. Ale "Tyle słońca" to nie tylko historia Anny Jantar, to również niezwykle barwny obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, na której występowały prawdziwe gwiazdy: Maryla Rodowicz, Irena Jarocka, Halina Frąckowiak.