Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

25.10.2014

Spotkanie z Włodzimierzem Kalickim

Autor książki Zdarzyło się pojawi się już w sobotę 25 października na krakowskich Targach Książki. Zobacz szczegóły!

Włodzimierz Kalicki wyłowił 366 najbarwniejszych momentów z historii ludzkości i na ponad 1100 stronach zmieścił pasjonującą kronikę dziejów świata. Zebrane w książce Zdarzyło się teksty uświadamiają, jak pasjonująca i bliska nam może być historia. Trzeba tylko umieć ją opowiedzieć.

Zapraszamy po autografy!

fot. Maciej Zienkiewicz/Agencja Gazeta

Spotkanie z: Włodzimierzem Kalickim

Data spotkania: Sobota, 25 paździeranika 2014

Godzina: 16:00

Gdzie: Targi Książki - stoisko A10 (Agora) - hala "Wisła" - Międzynarodowe Centrum Targowo-Konferenychne EXPO (ul. Galicyjska 9, Kraków)

Co łączy bitwę pod Grunwaldem, objawienia w Lourdes, The Beatles, pierwszego Polaka w kosmosie i katastrofę „Titanica”?

„Zdarzyło się” to książka niezwykła. Włodzimierz Kalicki przez lata tworzył swoją prywatną kronikę dziejów świata, wyszukując na przestrzeni stuleci, a nawet tysiącleci wydarzenia interesujące, przełomowe i dramatyczne – i opisując je tak, jak nikt przed nim tego nie zrobił. Autor tej przedziwnej kroniki wykreował nieistniejący dotychczas gatunek literacki: krótki, gorący reportaż z przeszłości – barwny jak kalejdoskop, wciągający jak kryminał w odcinkach.

„Zdarzyło się” to podróż przez epoki i kontynenty – od czasów starożytnych bitew poprzez głośne zamachy i katastrofy po upadki reżimów końca dwudziestego stulecia. Ten zbiór fascynujących opowieści składa się na niepowtarzalny kalendarz wszechczasów. Można go otwierać na bieżącej – lub zupełnie przypadkowej – dacie, czytać od początku do końca, odnajdować w indeksie poszukiwanego bohatera. Efekt jest ten sam – od lektury nie można się oderwać.

Zebrane w jednym tomie teksty te uświadamiają, jak pasjonująca i bliska nam może być historia. Trzeba tylko umieć ją opowiedzieć.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA W WERSJI ELEKTRONICZNEJ NA woblink.com>>