Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.11.2015

Spotkanie z Piotrem Fronczewskim w Warszawie

W poniedziałek 16 listopada zapraszamy do Warszawy na spotkanie z Piotrem Fronczewskim. Podczas spotkania autor i tytułowy bohater wywiadu rzeki „Ja, Fronczewski" z pewnością powróci do wielu tematów poruszonych w książce. Może opowie o swoim dzieciństwie na gruzach zburzonej Warszawy? O niezwykłej relacji ze 103-letnią mamą? Na pewno o najciekawszych momentach historii polskiego kina i teatru ostatniego półwiecza...


Rozmowę poprowadzi Marcin Mastalerz, współautor książki. Zapraszamy o godz. 18 do Empiku Junior (ul. Marszałkowska 116/122).

Spotkanie z człowiekiem, który dzieli się swoją mądrością życiową w sposób żartobliwy i nienachalny.

Nie ma Polaka, którzy nie znałby tego pięknego głosu. Znaku rozpoznawczego najwszechstronniejszego polskiego aktora, wybitnego w każdym swoim wcieleniu: teatralnym, filmowym, telewizyjnym, kabaretowym.
Niezapomniany Pan Kleks, zwariowany pan Piotruś i tragiczny Edyp. Szpicbródka, Franek Kimono i jeden z najlepszych Hamletów w historii polskiego teatru. Aktor wyczynowiec, który zagrał w swoim życiu kilkaset ról, w każdą wkładając całe swoje mistrzostwo. Aktor, który czytając książki o Harrym Potterze, ożywił je lepiej niż hollywoodzkie filmy. Ale to przede wszystkim ciepły, skromny człowiek, patrzący na swoje dokonania z dystansem i przymrużeniem oka.
Piotr Fronczewski szczerze opowiada o swoim dzieciństwie na gruzach zburzonej Warszawy, niezwykłej relacji ze 103-letnią mamą, o rodzinie, przyjaciołach, miłości do motocykli, debiucie scenicznym w wieku 11 lat i doświadczeniu starości na scenie oraz poza nią. Ta rozmowa to pasjonująca wycieczka przez najciekawsze momenty historii polskiego kina i teatru ostatniego półwiecza, ale też spotkanie z człowiekiem, który dzieli się swoją mądrością życiową w sposób żartobliwy, nienachalny i budzący szczerą sympatię.