Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.12.2015

Spotkanie z Krystyną Jandą

We wtorek 8 grudnia zapraszamy do łódzkiej filmówki na spotkanie z Krystyną Jandą, jedną z bohaterek książki Łukasza Maciejewskiego „Aktorki". Spotkanie z wybitną aktorką poprowadzi sam autor książki. Zapraszamy o godz. 17 do Studia TV (ul. Targowa 61/63).

Aktorka, reżyserka, felietonistka, dyrektor Teatru, kobieta - instytucja, ikona, legenda! W teatrze debiutowała rolą w „Trzech siostrach" Czechowa w reżyserii Aleksandra Bardiniego. Jej pierwsza filmowa rola to Agnieszka w filmie Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru". Od tamtego czasu grała u największych, w doskonałych produkcjach filmowych i dyskutowanych spektaklach teatralnych tworząc wybitne aktorskie kreacje. Wystarczy wspomnieć zaledwie kilka z nich: - „Przesłuchanie" Ryszarda Bugajskiego, „Dekalog II" Krzysztofa Kieślowskiego, czy „Parę osób, mały czas" Andrzeja Barańskiego. Za swe role wielokrotnie nagradzana na polskich i międzynarodowych festiwalach - za rolę w filmie „Przesłuchanie" otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, a za rolę w filmie „Zwolnieni z życia" Waldemara Krzystka - Srebrną Muszlę w San Sebastian. W 2005 podjęła się wyzwania własnego teatru, tak powstał Teatr Polonia w Warszawie, z olbrzymim powodzeniem funkcjonujący do dzisiaj.

Niezapomniane spotkania z wielkimi gwiazdami sceny i ekranu

W rozmowach z Łukaszem Maciejewskim najwybitniejsze polskie aktorki zdradzają kulisy swojej kariery, dzielą się wspomnieniami, szczerze opowiadają o wzlotach i upadkach.

Aktorki. Portrety to nie tylko szansa na przypomnienie najważniejszych rozdziałów historii polskiego teatru i kina, ale też możliwość odkrycia prawdziwego oblicza niezwykłych kobiet, które często okazują się o wiele bardziej intrygujące niż odgrywane przez nie bohaterki.