Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.11.2015

Spotkanie z Brygidą Grysiak

W niedzielę 8 listopada zapraszamy na spotkanie z Brygidą Grysiak poświęcone jej najnowszej książce „Kochają mnie do szaleństwa. Prawdziwa historia Jureczka". W spotkaniu weźmie udział mama Jurka Maria Halska.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Duszpasterskiego przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3), a poprowadzi je Aneta Liberacka. Zapraszamy o godz. 14.30.

Pięcioletni chłopiec opowiada o cudzie, dzięki któremu żyje.

Jestem Jurek, mam pięć lat i naprawdę dużą głowę – to taki trochę mój znak rozpoznawczy. Głowa jest duża nie tylko dlatego, że jestem bardzo mądrym chłopcem – tak mówią Mama z Tatą – ale też dlatego, że jak byłem naprawdę malutki, to zamieszkał w niej wielki guz.
Cztery lata temu lekarze dawali mi tylko kilka tygodni życia. Wszyscy już myśleli, że umrę. Nawet Mama i Tata. Musiało im być wtedy bardzo smutno, ale wszyscy bardzo prosili Pana Boga, żeby mnie tak szybko nie zabierał do siebie. Dobrze, że tak prosili, choć myślę, że u Pana Boga też jest fajnie.
Niezwykła siła całej rodziny, miłość bliskich i wiara w to, że Jurek mimo zdiagnozowanego glejaka złośliwego może wyzdrowieć, to lekcja nadziei dla wszystkich. Także dla tych, którzy ją stracili. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach możemy odkryć, ile mamy w sobie siły, i zrozumieć, że każdy dzień daje szansę na wielką wygraną. Wystarczy tylko docenić to, co już się ma. I kochać do szaleństwa.