Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.12.2016

Spotkanie z Anną Seniuk w Poznaniu

W czwartek 15 grudnia zapraszamy do Poznania na spotkanie z Anną Seniuk i premierę jej książki „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem", w której lubiana i ceniona aktorka w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich ujawnia tajemnice prywatnego życia.

Zdradza sekrety samotności i siły jaką jej daje ulubiona praca. Spotkanie poprowadzi Krystyna Adamczak. Zapraszamy do Auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (ul. Ratajczaka 5/7). Początek o godz. 17. Wstęp wolny!

Anna Seniuk w rozmowie z córką, Magdaleną Małecką

Z miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos – aż trzykrotnie – nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust.

A wszystko to – jak sama mówi – zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, „przeskoczyła Sukiennice”.

Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach.

Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.

Anna Seniuk – aktorka w błyskotliwej i odważnej rozmowie z córką, Magdaleną Małecką.