Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.04.2014

Spotkanie w Rudzie Śląskiej

W czwartek, 24 kwietnia 2014 roku zapraszamy na promocję książki Jana Karskiego Tajne Państwo. 

Świętując 100. rocznicę urodzin legendarnego emisariusza Jana Karskiego, Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji organizuje konferencję pt. "Dziedzictwo człowieka odwagi i prawości" w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 69). Początek spotkań o godz. 15.00.

W ramach konferencji Kamil Janicki z wydawnictwa Znak Horyzont zaprezentuje najnowszy przekład Tajnego Państwa. Spotkanie przewidziane jest o godz. 17.00.

Udział w konferencji jest bezpłatny

Tajne Państwo ukazało się w Ameryce w 1944 roku i natychmiast stało się bestsellerem. W siedemdziesiątą rocznicę premiery legendarna książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu. Powinien ją mieć na półce każdy polski patriota.

Jan Karski

Tajne państwo

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

ROK 2014 ROKIEM JANA KARSKIEGO W SETNĄ ROCZNICĘ JEGO URODZIN

Nikt nie wiedział o Polskim Państwie Podziemnym tyle co on. Mimo śmiertelnego zagrożenia kilka razy przemierzył Europę jako jego tajny emisariusz. Wpadł tylko raz. Torturowany przez Niemców, bojąc się, że zdradzi, targnął się na swoje życie. Ryzykując rozstrzelanie, przedarł się do warszawskiego getta i do obozu w Izbicy. Złożył przywódcom aliantów wstrząsający raport o nazistowskich zbrodniach. On pierwszy usiłował obudzić sumienie świata i zatrzymać Holokaust.

Nazywał się Karski. Jan Karski – najsłynniejszy kurier Polski Walczącej.

„Tajne państwo” ukazało się w Ameryce w 1944 roku i natychmiast stało się bestsellerem. W siedemdziesiątą rocznicę premiery legendarna książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu. Powinien ją mieć na półce każdy polski patriota.