Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.04.2014

Spotkanie w Łodzi

W 70. rocznicę światowej premiery Tajnego państwa prezentujemy nowe wydanie legendarnej książki Jana Karskiego.

Jan Karski najsłynniejszy kurier Polskiego Państwa Podziemnego. On pierwszy przekazał naoczną informację o eksterminacji Żydów rządom zachodnich sojuszników. Mimo wysiłków Karskiego interwencja aliantów nigdy nie nastąpiła. Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, honorowy obywatel Izraela, odznaczony Orderem Orła Białego i Prezydenckim Medalem Wolności przez Baracka Obamę.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie.

Spotkanie z: prof. Sławomirem Żurkiem, KUL

Data spotkania: Sobota, 26 kwietnia 2014

Godzina: 17:00

Gdzie: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, Łódź)

Prowadzący: Krzysztof Babij, Radio Łódź

Jan Karski

Tajne państwo

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

ROK 2014 ROKIEM JANA KARSKIEGO W SETNĄ ROCZNICĘ JEGO URODZIN

Nikt nie wiedział o Polskim Państwie Podziemnym tyle co on. Mimo śmiertelnego zagrożenia kilka razy przemierzył Europę jako jego tajny emisariusz. Wpadł tylko raz. Torturowany przez Niemców, bojąc się, że zdradzi, targnął się na swoje życie. Ryzykując rozstrzelanie, przedarł się do warszawskiego getta i do obozu w Izbicy. Złożył przywódcom aliantów wstrząsający raport o nazistowskich zbrodniach. On pierwszy usiłował obudzić sumienie świata i zatrzymać Holokaust.

Nazywał się Karski. Jan Karski – najsłynniejszy kurier Polski Walczącej.

„Tajne państwo” ukazało się w Ameryce w 1944 roku i natychmiast stało się bestsellerem. W siedemdziesiątą rocznicę premiery legendarna książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu. Powinien ją mieć na półce każdy polski patriota.