Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.04.2014

Spotkanie w Krakowie

Zapraszamy na spotkanie z autorką Zorkowni Agnieszką Kalugą do księgarni Pod Globusem. Początek o godz. 18.00.

Zorkownia to poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. To wzruszająca opowieść o tym, co najważniejsze.

"Patrzę, jak dzieci chlapią się wodą, biegają umorusane, na bosaka. Chłonę ich radość i czuję przeogromne szczęście, że mogę na to patrzeć wolna od zwierzęcego bólu akurat tu i teraz. Mam obowiązek WIDZIEĆ rzeczy, smakować rzeczy, cieszyć się nimi."

Agnieszka Kaluga - niegdyś pani od polskiego, dziś studentka psychologii. Współzałożycielka organizacji dla rodziców po stracie dziecka DLACZEGO oraz BLOGteja, inicjatywy integrującej poznańską blogosferę. Autorka bloga Zorkownia, nagrodzonego trzema statuetkami w konkursie Blog Roku 2011.

Autorka obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu.

Fragmenty dziennika przeczyta Anna Dymna, gość specjalny spotkania.

Spotkanie z: Agnieszką Kalugą

Data spotkania: Środa, 09 kwietnia 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: księgarnia Pod Globusem (ul. Długa 1, Kraków)

Prowadzący: Barbara Gawryluk, dziennikarka Radia Kraków

Poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie

„Patrzę, jak dzieci chlapią się wodą, biegają umorusane, na bosaka. Chłonę ich radość i czuję przeogromne szczęście, że mogę na to patrzeć wolna od zwierzęcego bólu akurat tu i teraz.
Mam obowiązek WIDZIEĆ rzeczy, smakować rzeczy, cieszyć się nimi.”

Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu.

„Zorkownia” to zapis najpełniej przeżytych chwil i kilkanaście pięknych zdjęć z życia. To poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. To wzruszająca opowieść o tym, co najważniejsze.

Zorkownia otrzymała trzy wyróżnienia w konkursie Blog Roku 2011.