Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.04.2014

Spotkanie w Kielcach

Zapraszamy na spotkanie z autorami książki Małgorzata idzie na wojnę do księgrani Echo w Kielcach.

Tomasz Natkaniec jest redaktorem i dziennikarzem. Wojciech Lubawski prezydentem Kielc. Obaj kochają swoje miasto i mają nosa do niezwykłych historii ukrytych w starych dokumentach. Z ich wspólnej fascynacji zrodziła się przezabawna opowieść o wymarszu Legionów Piłsudskiego i szelmowskiej Małgorzacie. 

Małgorzata idzie na wojnę to awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

Spotkanie z: Wojciechem Lubawskim i Tomaszem Natkańcem

Data spotkania: Sobota, 05 kwietnia 2014

Godzina: 12:00

Gdzie: księgarnia Echo, ul. Świętokrzyska 20

Prowadzący: Ryszard Koziej, dziennikarz Radia Kielce

Jeśli nie zabije go wojna, zrobi to ona

Ma ją poślubić, lecz nie pojawia się w kościele. Rusza z Józefem Piłsudskim, by bić się o wolną Polskę. W oczach Małgorzaty nie znajduje to usprawiedliwienia. Urażona duma i złamane serce pięknej mistrzyni sztuk walki domagają się zemsty. Żadna wojna jej nie powstrzyma.

Awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

„Małgorzata idzie na wojnę” to powieść napisana przez dwóch przyjaciół, którzy swoją pasję i zamiłowanie do poszukiwań starych dokumentów spletli z pełną humoru i szaleństwa historią pięknej Małgorzaty. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość pewnemu kawalerzyście.