wydawnictwo znak - Dobrze nam się wydaje

16.III.2018

Spotkanie poświęcone wzajemnym relacjom Kościołów wschodniego i zachodniego

Zapraszamy na spotkanie poświęcone wzajemnym relacjom Kościołów wschodniego i zachodniego, do którego pretekstem stała się książka Dialog leczy rany - rozmowa zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego abp. Światosława Szewczuka z redaktorem KAI Krzysztofem Tomasikiem. Udział w dyskusji wezmą także kard. Stanisław Dziwisz oraz bp Tadeusz Pieronek. Spotkanie poprowadzi Marek Zając.
Piątek 16 marca, godz. 18.30
kaplica św. Doroty w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej
ul. Augustiańska 7 w Krakowie

Spotkanie z: abp Światosław Szewczuk, kard. Stanisław Dziwisz, bp Tadeusz Pieronek,

Data spotkania: Piątek, 16 marca 2018

Godzina: 18:30

Gdzie: kaplica św. Doroty w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej ul. Augustiańska 7 w Krakowie

Prowadzący: Marek Zając

Kościół greckokatolicki, czyli jaki? Grecki, z Grecji, katolicki, czyli katolików z Grecji?

Arcybiskup Większy (Patriarcha) Kijowsko-Halicki Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, a także muzyk, lekarz i przyjaciel papieża Franciszka, po raz pierwszy tak wyczerpująco i szczerze opowiada o przeszłości i teraźniejszości najliczniejszego na świecie katolickiego Kościoła wschodniego.
O zagrożeniach wynikających z nacjonalizmów i szansach, jakie niesie dialog. O pięknych, ale i bolesnych relacjach z Polską, Rosją i Cerkwią prawosławną. O wciąż obecnych waśniach i uprzedzeniach, które uniemożliwiają pełne pojednanie Kościołów katolickich obrządków wschodniego i zachodniego.
Abp Szewczuk w rozmowie z redaktorem KAI Krzysztofem Tomasikiem przybliża to, co jako wierni jednego, powszechnego Kościoła powinniśmy wiedzieć o sobie nawzajem.
Książka ukazuje się w roku 1030. rocznicy chrztu Rusi Kijowskiej.