Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.11.2014

Sięgnij po powieści laureata Literackiego Nobla 2014

9 października 2014 roku Akademia Szwedzka ogłosiła decyzję o tegorocznej Literackiej Nagrodzie Nobla. Za „sztukę pamięci, wskrzeszającą najbardziej nieuchwytne doświadczenia i losy ludzi, którzy znaleźli się w świecie pod okupacją", nagrodzony został francuski pisarz Patrick Modiano.

Już 26 listopada nakładem naszego wydawnictwa ukażą się dwie powieści tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla: Nawroty nocy i Willa Triste.

Nie masz pomysłu na prezent mikołajkowy? Oto propozycje dla prawdziwych miłośników światowej literatury.

Nawroty nocy - w samym środku okupacyjnego piekła krąży jak cień po zaułkach Paryża. Bryluje na salonach, zmienia maski, imiona i przyjaciół. Zaufany współpracownik gestapo, a zarazem członek ruchu oporu. Zdrajca. Bohater. Człowiek bez właściwości? Modiano z czułością i odrobiną okrucieństwa przygląda się swojemu bohaterowi, który podążając za dźwiękami tanga, próbuje wyzwolić się z objęć obłąkanej historii.

Willa Triste - upalne francuskie lato. Pierwsze spojrzenie, pierwszy dotyk, pierwsza noc. Osiemnastoletni Victor i starsza od niego Yvonne zachłannie poddają się wzajemnej fascynacji. W cieniu namiętności kryją się mroczne tajemnice kochanki...

To niewielkie książeczki, stutrzydziesto-stupięćdziesięciostronicowe, w których autor zawsze krąży wokół tych samych tematów - pamięci, utraty tożsamości, poszukiwania.
Sekretarz Akademii Szwedzkiej Peter Englund

Książki