Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

28.06.2015

Ryszard Horowitz na Festiwalu Kultury Żydowskiej

W niedzielę 28 czerwca zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Ryszardem Horowitzem, najsłynniejszym polskim fotografem i jednym z pionierów współczesnej reklamy.

Horowitz mówi o sobie, ze jest fotokompozytorem. Lecz najbardziej niezwykłą kompozycją jest samo jego życie. Świat przyznał mu swoje obywatelstwo, ale tak naprawdę, jest obywatelem Krakowa - od niedawna honorowym. Bo "na początku był Kraków" - pisze Horowitz - "nie byłbym sobą, gdybym nie przyszedł na świat i nie dorastał w Krakowie." Niedawno, nakładem Wydawnictwa ZNAK ukazała sie jego autobiografia, "Życie niebywałe" - świadectwo czasów zagłady i cudownego odrodzenia. Świadectwo zwycięstwa sztuki i życia.


Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie (ul. Meiselsa 17),a poprowadzi je Joanna Olczak-Ronikier. Wstęp wolny.

Spotkanie z: Ryszardem Horowitzem

Data spotkania: Niedziela, 28 czerwca 2015

Godzina: 14:00

Gdzie: Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie (ul. Meiselsa 17

Prowadzący: Joanna Olczak-Ronikier

Wciągająca opowieść o pokonaniu fatum, marzeniu o wolności i spełnionym amerykańskim śnie

Powojenny Kraków, artystyczne kręgi, początki legendarnej Piwnicy pod Baranami. Nowy Jork niczym z serialu „Mad Men” – miasto jazzu, wielkich marzeń i nieograniczonych możliwości. Wszystko to poprzedzone przejściem przez piekło getta i obozów koncentracyjnych.

W swojej autobiografii Ryszard Horowitz, najsłynniejszy polski fotograf i jeden z pionierów współczesnej reklamy, opowiada o przypadku i przeznaczeniu, o trudnej drodze do sukcesu i sile wielkiej miłości. Odkrywa przed nami kulisy bezwzględnego świata show-businessu, mówi o wieloletniej przyjaźni z Romanem Polańskim, o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andym Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.

„ŻYCIE NIEBYWAŁE” ZAWIERA FOTOGRAFIE Z ARCHIWUM RODZINNEGO I ZNAKOMITE PRACE AUTORA.