Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

06.09.2014

Recenzent "Oczyszczenia" poszukiwany!

Jesteś 6 września w Warszawie? Jeśli tak, odbierz bezpłatny egzemplarz Oczyszczenia A. Millera, przeczytaj powieść i podziel się swą opinią w Internecie. Może to właśnie dla Ciebie szukamy!

W ramach akcji „Zostań recenzentem" i promocji czytelnictwa Znak Literanova rozda 1000 egzemplarzy recenzenckich książki Oczyszczenie A. Millera!

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać książkę?
- Przyjść do Empik Junior (ul. Marszałkowska 116/122) 6 września (sobota) o godz. 12.00
- Podpisać deklarację recenzenta
- Przeczytać książkę i zamieścić recenzję w internecie, w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu

Już 10 września 2014 roku oficjalna premiera książki Andrew Millera Oczyszczenie. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którym podobał się Cień Wiatru Zafona czy Pachnidło Suskinda.

W 2011 roku dzieło Millera zostało uhonorowane prestiżową nagrodą COSTA dla najlepszej książki i dla książki roku. COSTA, znana wcześniej jako Whitbread Book Awards, jest wręczana corocznie od ponad 40 lat. Przyznaje się ją autorom najlepszych książek, jakie ukazały się na brytyjskim rynku.

Andrew Miller

Oczyszczenie

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Nagroda COSTA dla Książki Roku!

„Jeśli podobało się wam »Pachnidło« Patricka Süskinda, ta książka was zachwyci”.

Jest 1785 rok, rewolucja francuska wisi w powietrzu. Najstarszy cmentarz Paryża jest przepełniony, ziemia wyrzuca na wierzch grzebane w niej ciała, a opary zatruwają miasto i odurzają jego mieszkańców. Młody inżynier Jean-Baptiste Baratte dostaje od króla zadanie oczyszczenia nekropolii. Na Cmentarzu Niewiniątek odkrywa, że czasem rozkład toruje drogę dla nowego początku...

Andrew Miller odmalowuje Paryż światłocieniem, w głęboko sensualnej, niejednoznacznej prozie. W „Oczyszczeniu” każda postać nosi w sobie tajemnicę, a pod powłoką miejskiego brudu kryje się zaskakująca prawda o człowieku i historii.