Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

10.04.2017

Realizuj swoje marzenia!

Czy czujesz, że brakuje Ci czasu na odpoczynek i spotkania z ważnymi dla Ciebie ludźmi? Czy masz poczucie, że ważne dla Ciebie relacje ulegają osłabieniu? Czy nigdy nie możesz odłożyć pieniędzy na upragnione wakacje? A może jesteś sfrustrowany niemożnością zrealizowania swoich marzeń?

Jeśli tak, warto sobie uświadomić, że „w życiu podejmuje się wybory, ale niektóre z nich są ważniejsze od innych. Niektóre rzeczy mają większe znaczenie. Inne mniejsze. Istnieje lepsze życie dla tych, którzy dostrzegają różnicę. Dla pewnych celów warto poświęcić wszystko".

Joshua Becker, jeden z czołowych amerykańskich minimalistów, zaznacza to w swojej książce „Im mniej, tym więcej". Ten mąż, ojciec i pastor, wzorujący się na Jezusie, będącym według niego pierwszym minimalistą, z szukania „wyjątkowych pereł" w życiu czyni swój priorytet.

Kiedyś sam ograniczany chęcią posiadania, dziś człowiek szczęśliwy, spełniony i poświęcony rodzinie. W książce dzieli się swoimi doświadczeniami z nami, ludźmi przytłoczonymi i często sfrustrowanymi, nieznającymi potęgi posiadania mniej. Opowiada nie tylko o tym, co przyczyniło się do zmian w jego własnym życiu. Mówi także o czyhających na nas pułapkach, w które samemu zdarzało mu się kiedyś wpadać, a które mają ogromny wpływ na nasze życie. Daje rady, jak przeorganizować nie tylko przestrzeń ale i relacje. Pokazuje swoje sposoby na osiągnięcie szczęścia, ale co ważniejsze, zachęca nas do przeformułowania myślenia i stworzenia swojej własnej, unikalnej ścieżki. A to wszystko w oparciu o ideę minimalizmu, który „uwalnia nas, abyśmy mogli realizować swoje marzenia".

Dlatego żyjmy bardziej, posiadając mniej! Nie śnijmy o realizacji naszych pasji! Zróbmy to!

fot. By tabaluga - Own work, GPL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5800289

Joshua Becker

Im mniej, tym więcej

Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak

Antidotum na błędne koło zakupów, stres, brak czasu i nadmiar rzeczy

Joshua Becker to mąż, ojciec i pastor. Zmienił swoje życie po przypadkowej rozmowie z sąsiadką o domowych porządkach. Odkrył, że drogą do prawdziwego szczęścia jest minimalizm w domu i w życiu. Porządkuje on nie tylko przestrzeń, ale i relacje.
Najważniejszym minimalistą dla Beckera był Jezus, od którego autor nauczył się, że piękno minimalizmu nie polega na rezygnacji z rzeczy, ale na gruntownej zmianie myślenia.

Ta książka to antidotum na błędne koło zakupów, stres, brak czasu i nadmiar rzeczy. Dzięki niej zrozumiesz, że mniej to: więcej czasu i energii, więcej pieniędzy, więcej wolności, więcej hojności i lepszy przykład dla dzieci.