Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

04.04.2016

Przygoda z bohaterami Biblii

Poznawanie biblijnych historii to fascynująca lektura. Jak zachęcić dzieci do rozpoczęcia przygody z Pismem Świętym. Odpowiedzią mogą być znakomite książki-gry „Zostań bohaterem Biblii. Mojżesz - wielka przeprawa" oraz „Zostań bohaterem Biblii. Św. Paweł - wędrowiec Chrystusa".

- Książki z serii „Zostań bohaterem Biblii" są ciekawą propozycją popularyzacji wiedzy biblijnej, łączą bowiem edukację z zabawą - mówi biblista Roman Zając. - Czytelnik może się łatwo utożsamić z bohaterem, który jest jego rówieśnikiem, a na dodatek bierze aktywny udział w kreowaniu fabuły, gdyż dokonuje własnych wyborów i w zależności od jego decyzji, wydarzenia przybierają taki, a nie inny obrót. Jest to więc połączenie lektury z grą i przypomina popularne RPG. W ten sposób młody czytelnik uczy się również, że dokonane wybory mają swoje konsekwencje.

W księgarniach pojawiły się dwie książki z cyklu „Zostań bohaterem Biblii" - „Mojżesz - wielka przeprawa" oraz „Św. Paweł - wędrowiec Chrystusa. Młody czytelnik może im towarzyszyć i w ramach historii opisanej w Biblii, przeżywać własne przygody.
Jeśli podejmie niewłaściwą decyzję, może to mieć przykre dla niego konsekwencje, a nawet przedwcześnie zakończyć grę. Jednak zawsze może spróbować ponownie, dokonać innego wyboru, a wtedy zobaczy, jak potoczy się historia.

- Formuła książki sprzyja osobistemu zaangażowaniu się, a przy okazji czytelnik ma możliwość łatwego i przystępnego przyswojenia sobie wiedzy biblijnej, poznania różnych informacji historycznych i geograficznych, a także ciekawostek dotyczących starożytnej kultury i obyczajowości - opowiada biblista. - Książki mogą być także wykorzystane podczas katechezy oraz jako scenariusz rekolekcji dla młodzieży.

Książki są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat.

 

 

 

Książki