Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.08.2016

Przedpremiera nowej książki Grażyny Plebanek

We wtorek 2 sierpnia podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego 2016 w Szczebrzeszynie odbędzie się spotkanie z Grażyną Plebanek oraz przedpremiera jej nowej powieści „Pani Furia", która oficjalnie ukaże się w księgarniach 31 sierpnia.

Spotkanie zaplanowano na 2 sierpnia na godz. 16. W spotkaniu weźmie także udział Katarzyna Tubylewicz. Oprócz tego w trakcie festiwalu Grażyna Plebanek będzie prowadziła autorski kurs pisania. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Nie każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest.

Wygląda jak gwóźdź. Za dużo włosów, za chuda, za wysoka. Do nikogo nie pasuje i dla nikogo nic nie znaczy. Dla matki jest wyłącznie darmową pomocą domową, chłopak traktuje ją jak kolejny numer w katalogu podbojów, a małżeństwo to tylko kontrakt.

Coraz częściej czuje złość. Wie jednak, że nie może jej okazać. Nie wolno, zwłaszcza kobiecie, zwłaszcza obcej.
Ale furia, raz obudzona, będzie krążyć w ciele.

Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum.
Zaskakująca i odważna.


Grażyna Plebanek, jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek, mistrzyni wciągającej narracji, autorka bestsellerów, m.in. Dziewczyn z Portofino i Nielegalnych związków (wydanych także w USA i Wielkiej Brytanii). Mieszka w Brukseli. Przygotowując się do pisania Pani Furii, studiowała afrykańską literaturę mówioną oraz uczestniczyła w policyjnych patrolach.