Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

11.09.2014

Poznamy dalsze losy Stasia i Nel

Po ponad stu latach od premiery W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza w ręce młodych czytelników trafia jej kontynuacja. Autorem Zaginionego klejnotu Indii jest Leszek Talko.

Leszek Talko z wykształcenia archeolog, z zamiłowania dziennikarz i publicysta. Uznanie czytelników przyniosły mu pisane wspólnie z żoną Moniką Piątkowską cykle felietonów „Po robocie przy sobocie" i „Małżeński przegląd prasowy Talków" ukazujące się w dodatku telewizyjnym „Gazety Wyborczej". W 2000 roku został laureatem Grand Press w dziedzinie dziennikarstwa specjalistycznego za artykuł „Przyjdzie do mnie facet w czerni". Swoje bardziej mordercze ego pokazał w trzech napisanych pod pseudonimem Wiktor Hagen powieściach kryminalnych, których bohaterem jest komisarz Robert Nemhauser. Gdy nie pisze, to podobnie jak komisarz, gotuje albo robi zdjęcia.

Premiera książki Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii już 11 września 2014 roku.

Dalsze losy Stasia i Nel w tempie przygód Indiany Jonesa

Dwa lata po porwaniu w Afryce, z którego Stasiowi i Nel udało się wyrwać, chłopak z ojcem trafia do Indii. W Madrasie z niecierpliwością oczekuje na Nel. Tymczasem dziewczynka znika bez śladu. Staś i jego nowi przyjaciele, Mungo Jones i nieprzewidywalna Malka, wyruszają na jej poszukiwanie. Nieoczekiwanie wplątują się w sieć międzynarodowej szpiegowskiej gry. Przed nimi niebezpieczna rozgrywka i tajemnica największego diamentu świata.

Czy przyjaciele wyrwą Nel z rąk bezwzględnego księcia? Co łączy Nel z niesamowitym światem hinduskiej magii? Kto rozwiąże zagadkę chłopca, który zmienia się w panterę?

„Książki powinny być pisane i czytane z radości. Czterdzieści lat temu miałem taką frajdę, czytając pierwszą książkę w życiu – »W pustyni i w puszczy«.
Teraz miałem frajdę, pisząc jej kontynuację.
Ta książka powstała z radości”.

W tej serii ukazało się także w „Pustyni i w puszczy”:

W pustyni i w puszczy