Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.06.2014

Poznajcie Scarlett O'Harę XX wieku

Fascynująca opowieść o miłości w burzliwych czasach, gdy rodziła się stalinowska Rosja. Agnessa Mironowa zakosztowała raju dostępnego tylko dla czerwonych elit ale i przeżyła piekło gułagu. Oto jej historia.

Oficer NKWD, członek elit sowieckiej Rosji, morderca, jej mąż. Tylko on potrafił ją „uświadomić politycznie" i dać „światowe życie". Żyli jak królowie, w świecie, w którym na podstawie jednego donosu znikały całe rodziny.

... pewnego razu zapytałam go, chcąc sprawdzić siłę jego miłości:
¬- A gdybym rzeczywiście okazała się szpiegiem? Gdybyś dostał rozkaz mnie rozstrzelać, rozstrzelałbyś mnie?
Odpowiedział twardo, bez wahania, od razu, cały jakby sztywniejąc:
- Rozstrzelałbym.

Łukasz Modelski, autor "Dziewzyn Wojennych", zastępca redaktora naczelnego magazynu "Twój Styl":

Agnessa Mironowa snuje opowieść pełną kłamstw na własny temat, a jednak w całości wiarygodną. Przerażające świadectwo człowieka sowieckiego, głos nieludzkiej ziemi.  

Premiera książki Miry Jakowienko już 5 czerwca 2014 roku.

 

Agnessa i Mirosha Mironow - galeria

Żona mordercy, kochanka bezpieki. Wstrząsająca spowiedź Agnessy Mironowej

Agnessa stoi przed lustrem. Zapina kolię, którą dostała od męża. Na dłonie wsuwa jedwabne rękawiczki. Wszystko pasuje, wygląda świetnie. Jest gotowa na bal. Jej mąż, oficer NKWD, dał jej to, czego pragnęła ‒ światowe życie.

Żyła jak królowa: luksusy, dwór pochlebców, kochankowie, żadnych ograniczeń w świecie, w którym na podstawie jednego donosu znikały całe rodziny. Agnessa znała reguły gry, umiejętnie odsuwała od męża kolejne konkurentki, a gdy było trzeba, znowu stawała się niewinną i łagodną dziewczyną. Wygrała marzenia, ale potem omal nie przypłaciła tego życiem.

„Żona enkawudzisty” to fascynująca opowieść o miłości w burzliwych czasach, gdy rodziła się stalinowska Rosja. Agnessa zakosztowała raju dostępnego tylko dla czerwonych elit i przeżyła piekło gułagu. Teraz opowiada nam swoją historię.